Intel i chipy dla MediaTek

Intel, chip

Intel uruchomi produkcje chipów dla MediaTek. To tajwański producent procesorów mobilnych. Pierwsze chipy mają pojawić się w ciągu 18-24 miesięcy.

Intel jest największym producentem układów scalonych do komputerów. Teraz ma produkować chipy dla tajwańskiej firmy MediaTek. Zajmuje się ona projektowaniem układów do urządzeń mobilnych. Umowa tej współpracy jest największą transakcją od uruchomienia Foundry Business zakładającego produkcję układów scalonych, które projektowane są przez inne firmy. Do tej pory Intel produkował chipy zaprojektowane przez siebie.

– To dla nas ważna sprawa, że angażujemy klienta z Tajwanie, który sprawia, że możemy się rozwijać. To dla nas ważne zwycięstwo – powiedziała Randhir Thakur, prezes Intel Foundry Services.

Chociaż w branży pojawiały się wątpliwości dotyczące możliwości zaangażowania się Intela w Foundry Business, to umowa z MediaTek udowadnia, że była to dobra decyzja i inwestycja zacznie się zwracać.

Nie są znane dokładne szczegóły tej współpracy, wiadomo jedynie, że nowe układy mają być wyprodukowane w ciągu 18-24 miesięcy od podpisania umowy. Produkcja odbędzie się w procesie technologicznym Intel 16. Układy przeznaczone są dla inteligentnych urządzeń.

Źródło: computerworld.pl