TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Intel i chipy dla MediaTek

Intel uruchomi produkcje chipów dla MediaTek. To tajwański producent procesorów mobilnych. Pierwsze chipy mają pojawić się w ciągu 18-24 miesięcy.

Intel jest największym producentem układów scalonych do komputerów. Teraz ma produkować chipy dla tajwańskiej firmy MediaTek. Zajmuje się ona projektowaniem układów do urządzeń mobilnych. Umowa tej współpracy jest największą transakcją od uruchomienia Foundry Business zakładającego produkcję układów scalonych, które projektowane są przez inne firmy. Do tej pory Intel produkował chipy zaprojektowane przez siebie.

– To dla nas ważna sprawa, że angażujemy klienta z Tajwanie, który sprawia, że możemy się rozwijać. To dla nas ważne zwycięstwo – powiedziała Randhir Thakur, prezes Intel Foundry Services.

Chociaż w branży pojawiały się wątpliwości dotyczące możliwości zaangażowania się Intela w Foundry Business, to umowa z MediaTek udowadnia, że była to dobra decyzja i inwestycja zacznie się zwracać.

Nie są znane dokładne szczegóły tej współpracy, wiadomo jedynie, że nowe układy mają być wyprodukowane w ciągu 18-24 miesięcy od podpisania umowy. Produkcja odbędzie się w procesie technologicznym Intel 16. Układy przeznaczone są dla inteligentnych urządzeń.

Źródło: computerworld.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...