TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Intel Extreme Masters 2020. Koronawirus zmienia charakter wydarzenia

Od ośmiu lat w Katowicach odbywa się Intel Extreme Masters. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe na kilka dnia stają się areną zmagań najlepszych graczy komputerowych na świecie. W tym roku charakter wydarzenia będzie zupełnie inny. Impreza została zamknięta dla publiczności. Powodem koranawirus.

Z powodu szerzącego się niebezpiecznego wirusa do Katowic nie przybędą również przedstawiciele Intela. W Spodku nie będzie też firmowego stoiska.

Na Intel Extreme Masters 2020 (w rozgrywkach Counter Strike: Global Offensive), wystąpi tylko jedna drużyna z Chin – TYLOO. Gracze od kilku tygodni przebywali na Ukrainie, gdzie przygotowywali się do Intel Extreme Masters i dlatego bez obaw mogą wystąpić podczas głównego turnieju.

Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody Jarosława Wieczorka, powiedziała Gazecie Wyborczej, że powodem wydania zakazu wstępu dla publiczności jest zagrożenie koronawirusem.

– Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę, że należy zrobić wszystko, żeby zatrzymać kolejne zarażenia. Od organizatorów wiemy, że spodziewali się 176 tys. gości z połowy świata. Stąd wojewoda podjął taką decyzję, choć było to niełatwe – wyjaśniała rzeczniczka wojewody śląskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...