Intel Extreme Masters 2020. Koronawirus zmienia charakter wydarzenia

fot. Intel Extreme Masters

Od ośmiu lat w Katowicach odbywa się Intel Extreme Masters. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe na kilka dnia stają się areną zmagań najlepszych graczy komputerowych na świecie. W tym roku charakter wydarzenia będzie zupełnie inny. Impreza została zamknięta dla publiczności. Powodem koranawirus.

Z powodu szerzącego się niebezpiecznego wirusa do Katowic nie przybędą również przedstawiciele Intela. W Spodku nie będzie też firmowego stoiska.

Na Intel Extreme Masters 2020 (w rozgrywkach Counter Strike: Global Offensive), wystąpi tylko jedna drużyna z Chin – TYLOO. Gracze od kilku tygodni przebywali na Ukrainie, gdzie przygotowywali się do Intel Extreme Masters i dlatego bez obaw mogą wystąpić podczas głównego turnieju.

Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody Jarosława Wieczorka, powiedziała Gazecie Wyborczej, że powodem wydania zakazu wstępu dla publiczności jest zagrożenie koronawirusem.

– Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę, że należy zrobić wszystko, żeby zatrzymać kolejne zarażenia. Od organizatorów wiemy, że spodziewali się 176 tys. gości z połowy świata. Stąd wojewoda podjął taką decyzję, choć było to niełatwe – wyjaśniała rzeczniczka wojewody śląskiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza