TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Inni podnoszą ceny internetu, a oni obniżają

Hrubieszowska Telewizja Kablowa poinformowała o obniżeniu cen dostępu do internetu. W okresie wciąż wysokiej inflacji i coraz wyższych kosztów ponoszonych przez operatorów telekomunikacyjnych jest to dość niezwykłe wydarzenie. Jednak żeby było to możliwe ważna jest dobra wola gminy, na terenie której działa lokalny operator.

Ceny dostępu do internetu zostały obniżone dla mieszkańców gminy Wiejskiej Hrubieszów oraz gminy Trzeszczany korzystających z sieci POPC. Udało się to dzięki współpracy z powiatami. Rady obu powiatów postanowiły obniżyć operatorowi stawki podatku od budowli dla szerokopasmowej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Dlatego do końca roku, gdy będą obowiązywać niższe stawki podatkowe, skorzystają na tym także klienci HTK. Dla każdej usługi dostępu cena spadnie o 10 zł brutto. Klienci zostali o zmianie stawek poinformowani elektronicznie 22 grudnia 2022 r. Osoby, które nie wyraziły zgody na komunikację elektroniczną, otrzymywały powiadomienia listem poleconym.

Promocja nazwana została GIT. To skrót od Gmina Inwestycji Telekomunikacyjnych. Każda ze wspomnianych gmin otrzymała taki tytuł w 2022 roku za wsparcia dla rozwoju szybkiego internetu.

Oczywiście jak w przypadku każdych zmian w umowach, także w przypadku obniżki cen obowiązuje możliwość wypowiedzenia umowy. W ciągu 30 dni od otrzymania informacji może to zrobić każdy klient. Ale trudno spodziewać się, żeby chcieli oni rezygnować z umowy, za którą przyjdzie im płacić mniej niż podczas podpisywania.

Osoby, które nie wyraziły sprzeciwu, już w lutym otrzymały fakturę z obniżoną ceną. Niestety ci, którzy podpisali umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci POPC pomiędzy 22 grudnia 2022 roku a 31 stycznia 2023 roku są w innej sytuacji. Wytyczne rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa uniemożliwiają wprowadzenie w ich wypadku promocyjnej ceny. Jednak wystarczy podpisać w tym celu specjalny aneks, by również w tym przypadku skorzystać z tak korzystnej oferty HTC.

Operator obiecuje, że niższe stawki będą utrzymane także w kolejnych latach, o ile sam także będzie korzystał z niższych stawek podatkowych.

Źródło: htk.net.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...