TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Inflacja osiągnęła 7,8 proc.

W listopadzie 2021 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 7,8 proc. w stosunku do listopada 2020 r. W stosunku do poprzedniego miesiąca tego roku wzrost wyniósł 1 proc.

Listopad 2021 w stosunku do listopada 2020 to wzrost cen towarów i usług o 7,8 proc. Rozbijając to na te dwie kategorie otrzymujemy wzrost cen towarów na poziomie 8,1 proc., a usług – 6,6 proc.

Ceny w zakresie mieszkań to wzrost o 9,5 proc. Wzrost cen żywności uplasował się na poziomie 6,3 proc. Wzrost cen transportu to aż 24,1 proc.

W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 1 proc. W tym towary to wzrost o 1,2 proc, a usługi – 0,4 proc.

Porównując listopad br. do października br. największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych miał wzrost cen transportu o 1,7 proc., żywności o 1,5 proc. oraz mieszkań o 1,4 proc.

Wskaźnik obniżają niższe ceny łączności o 0,3 proc.

Źródło: stat.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...