TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

iNET group dla ISP – podsumowanie 12 Ogólnopolskiej Konferencja iNET-meeting

iNET group spółka z o.o. zrzesza w swoich szeregach ponad 200 operatorów telekomunikacyjnych, reprezentujących grupę małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, dla których co pół roku organizowane są ogólnopolskie spotkania operatorów ISP pod hasłem iNET-meeting.

Konferencja iNET-meeting pozwala uczestnikom na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z dostawcami sprzętu, usług i rozwiązań telekomunikacyjnych, wymianę wzajemnych doświadczeń oraz zawarcie nowych znajomości.
12 Ogólnopolska Konferencja iNET-meeting przeszła do historii skupiając wokół siebie rekordową ilość 370 uczestników. W śród nich byli dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, dostawcy usług, właściciele i administratorzy firm ISP.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w 12 Konferencji iNET-meeting, która odbyła się 7 i 8 listopada w Wiśle. Wierzymy, że meeting spełnił Państwa oczekiwania, pozwolił wymienić się niezwykłymi doświadczeniami i nawiązać ciekawe kontakty.
Konferencja iNET-meeting jest jedyna w swoim rodzaju. Jak podkreślają Organizatorzy, jest to sztandarowy projekt, którego celem jest integracja środowiska małych i średnich firm branży telekomunikacyjnej. Uczestnicy konferencji spotykają się po to, aby wspierać współpracę międzyoperatorską czy pokazywać nowości rynkowe.
Nieodzownym już elementem Konferencji są szkolenia, które miały miejsce 5 i 6 listopada. Szkolenia te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę ponad 250 osób biorących w nich udział.
Pierwszy dzień konferencyjny w całości został poświęcony prelekcjom naszych Sponsorów. Rozpoczął się sesjami równoległymi, które trwały do wczesnego popołudnia. Po 16.00 swoją prelekcję w sesji głównej miał Główny Sponsor – Firma EVIO. Prezes Mariusz Filipiak przedstawił nowe trendy w docieraniu do abonenta z usługą TV poprzez urządzenia mobilne oraz krótko zaprezentował pełną ofertę usług technologicznych EVIO skierowaną do operatorów ISP. Wynajem dekoderów, dosył sygnału TV, szyfrowanie, aplikacje mobilne i system zarządzania abonentami, to usługi, z których może skorzystać każdy operator ISP, bez inwestowania jakichkolwiek środków w zakup sprzętu i rozbudowę własnej stacji czołowej. Wspomniano również o wsparciu dla operatorów w pozyskiwaniu licencji na kontent TV, oraz o szkoleniach z technik sprzedażowych organizowanych przez EVIO a skierowanych do handlowców operatorów ISP.
Wieczorem podczas afterparty tańczyliśmy zbójnickiego z kapelą góralską Zbójnicy, następnie karaoke i dyskoteka, na której królowała Bałkanica zespołu Piersi. Sponsorem Owocnych Negocjacji była firma Impakt.
Drugi dzień konferencyjny poświęcony został bezpośrednio projektom iNET group sp. z o.o. Podsumowaliśmy ostatnie półrocze, co udało nam się osiągnąć, w jakich konferencjach braliśmy udział i co przygotowaliśmy na 2014 rok dla Partnerów iNET group. Podczas tego dnia swoje wystąpienia mieli również Patroni Konferencji – Pan Tadeusz Koczkowski z KSOIN oraz Pan Sebastian Ślęczka z PIRC. Na koniec wręczyliśmy statuetki Sponsorom za wspieranie rozwoju firm ISP oraz zapowiedziany został termin 13 konferencji iNET-meeting – 8 i 9 maj 2014 r.
Podczas całej konferencji po raz pierwszy zostały zorganizowane zajęcia specjalnie dla Pań, które towarzyszyły Panom, a które nie uczestniczyły w prelekcjach. Panie miały do dyspozycji zajęcia z zumby, body-mental, aqua aerobic oraz studium urody Oriflame.
Konferencja iNET-meeting, nie miałaby miejsca gdyby nie Sponsorzy, którzy swoim wkładem pieniężnym mogli dofinansować wejściówki dla Partnerów iNET group.

Pragniemy podziękować:

  • Sponsorowi Głównemu – Firmie EVIO.
  • Sponsorom Złotym: TP-LINK Polska oraz IT Partners Telco.
  • Sponsorom Srebrnym: xbest.pl, 3S, Edimax, Falesia Systemy, ostrog.NET, Sequence, Cyberteam, LOVO, EX.T., Impakt, Level One, Power Walker, Cryptoguard, Pluscom, ALANtec, Exatel, Netia, e-signals oraz Digital Hardware, Datera, Connected, iNETech, BRE Leasing, IQCST.
  • Sponsorowi Brązowemu: Bankowi BPH.
  • Sponsorowi Owocnych Negocjacji: Impakt.
  • Partnerom Technologicznym: Adescom, Vesimentor, Intrlab, Stowarzyszeniu Budowniczych Telekomunikacji, Rateart, Akademii Światłowodowej, Elmat, Morkisz Robaczewska i Partnerzy Radcowie Prawni, NaviFleet, Salumanus, Acnet, Altaria Solutions, Wisat, Inter Beskidy, ASN.

Patronom Konferencji: Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Krajowa Izba Gospodarki Elektroniki i Telekomunikacji.
W szczególny sposób dziękujemy patronom medialnym: Twj Internet, Magazynowi System, Reseller News, Telepolis.pl oraz Telekabel.
Dziękujemy sponsorom nagród: Bankowi Millennium i eFuzja.
Z konferencji na konferencję, spotykamy się w coraz liczniejszym gronie. To dowodzi, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna i wychodzi na przeciw oczekiwaniom lokalnym dostawcom ISP, operatorom, dostawcom usług i dystrybutorom sprzętu.
Zobacz relację zdjęciową z 12 Ogólnopolskiej Konferencja iNET-meeting

 

Zespół iNET group

 

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze