TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ile będzie kosztować europejskie FTTH?

Z raportu „The Cost of Meeting Europe’s Future Network Needs” firmowanym przez FTTH Council Europe wynika, że 137 mld euro mogą kosztować inwestycje w FTTH, dzięki którym w krajach Unii Europejskiej do 2025 roku zasięg światłowodowej sieci dostępowej wzrośnie do 100 procent gospodarstw domowych, natomiast 50 procent korzystało z łączy światłowodowych.
Dane przedstawione w raporcie pokazują, że w chwili obecnej w zasięgu łączy FTTH jest 36 procent gospodarstw, zaś 11 procent korzysta ze światłowodowych łączy dostępowych. Pod koniec stycznia tego roku FTTH Council Europe informowało, że koszt analogicznych inwestycji szacuje na 156 mln euro. Różnica wynika z faktu uwzględnienia oszczędności, jakie w budowie sieci FTTH można osiągnąć m.in. dzięki używaniu istniejących duktów, koordynacji budowy i współdzieleniu kosztów z innymi elementami infrastruktury, czy używanie i współdzielenie już istniejącej w budynkach infrastruktury.
Źródło: www.telko.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...