Igor Granosik nowym prezesem NASK SA

91

W dniu 11 lutego 2021 roku Rada Nadzorcza NASK SA. rozstrzygnęła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki i został nim Igor Granosik. Zajął on miejsce po poprzednim prezesie – Jarosławie Tycu, który zrezygnował ze stanowiska w połowie stycznia tego roku, a swoją funkcję pełnił od roku 2019.

Igor Granosik był jedną z osób w dwuosobowym Zarządzie, który kierował spółką w okresie pomiędzy rezygnacją Jarosława Tyca i wyborem nowego prezesa. Wraz z nim w zespole był drugi z wiceprezesów – Robert Baranowski.

Spółka NASK SA jest powołanym przez NASK Państwowy Instytut Badawczy integratorem usług telekomunikacyjnych. Jej usługi obejmują zakresem bezpieczeństwo teleinformatyczne, kolokację i hosting oraz budowanie sieci korporacyjnych. Oferuje również centra danych ulokowanych we własnych serwerowniach czy tradycyjne usługi teleinformatyczne (dostęp do internetu i telefonię).

Najbardziej dynamiczny rozwój spółki odbywa się jednak w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego, na co pozwalają wieloletnie doświadczenia NASK PIB.

Źródło: www.nasksa.pl