TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Forum Cyfrowej Administracji Publicznej 2021

Na tegorocznym Forum Cyfrowej Administracji Publicznej będą poruszane takie tematy jak architektura informacyjna państwa w praktyce, innowacyjna administracja czy wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem. I chociaż wydarzenie skierowane jest głównie do pracowników administracji publicznej, to udział w nim mogą wziąć wszyscy, dla których są to ważne kwestie.

Główny cel Forum Cyfrowej Administracji Publiczne (FCAP) to wymiana doświadczeń i dyskusje nad przyszłością cyfrowej administracji publicznej. Odbędzie się online 26 lutego w godzinach 10-13, a otworzą ją premier Mateusz Morawiecki oraz minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

W trakcie spotkania będzie miała miejsce premiera portalu Interoperacyjności i Architektury Informacyjnej Państwa. Odbędzie się ona podczas dyskusji „Czy da się ogarnąć chaos? Architektura Informacyjna Państwa w praktyce”, w której udział wezmą Jacek Paziewski – dyrektor Departamentu Architektury Informacyjnej Państwa, prof. Andrzej Sobczak ze Szkoły Głównej Handlowej, Paweł Masiarz z Centrum eZdrowia i Leszek Maśniak  – Emag, Sieć Łukasiewicz.

– Naszym celem jest m.in. uporządkowanie cyfrowych procesów zachodzących w państwie. To jeden z kluczowych warunków powodzenia cyfrowej transformacji w Polsce. Dzięki tym działaniom łatwiej będzie m.in. optymalizować koszty dalszej rozbudowy i utrzymania infrastruktury teleinformatycznej, co w efekcie podniesienie sprawność działania państwa – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM.

Portal będzie zawierał bazę wiedzy, którą można wykorzystać w planowaniu, budowie i rozwoju krajowych i europejskich e-usług publicznych oraz standardy rekomendacje i komponenty do wykorzystania w budowie i rozwoju elektronicznych usług publicznych. Uczestnicy Forum nie tylko jako pierwsi portal zobaczą, ale będą mogli brać udział w konkursie z nim związanym.

Inne zagadnienia, które będą poruszane w trakcie Forum to „Innowacyjna administracja – czy to możliwe?”, „Czy sektor publiczny podoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem w 2021 roku?”, „Cyfrowa transformacja administracji 2.0 – nowe kierunki w dobie COVID-19 w obszarze kompetencji” czy „Bezpieczeństwo sektora publicznego – nowe ryzyka i techniki obrony w sytuacji pandemicznej”.

– Forum jest miejscem wymiany doświadczeń i przestrzenią do dyskusji o przyszłości i wyzwaniach technologicznych cyfrowej administracji. Nowoczesny sektor publicznych to koło zamachowe każdej prężnie działającej gospodarki. Okres odbudowy po pandemii jest wielką szansą na nowe cyfrowe otwarcie naszego kraju – mówi Arkadiusz Lefanowicz, przewodniczący Rady Fundacji IT Leader Club Polska, pomysłodawca Forum Cyfrowej Administracji Publicznej.

Pomysłodawcą i organizatorem FCM jest  Fundacja IT Leader Club Polska, której w wydarzeniu partnerują Kancelaria Premiera Rady Ministrów oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Udział dla pracowników sektora publicznego w Forum jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny znajduje się pod linkiem:https://www.fcap.pl/index.php/rejestracja#contacts

Szczegółowy program wydarzenia i więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie FCAP:https://www.fcap.pl/

Źródło: www.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...