TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Hotspot – co to jest?

Hotspot to funkcja, która pozwala na udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom. W przypadku telefonów z funkcją przenośnego hotspotu Wi-Fi możemy połączyć się z internetem również na innych urządzeniach, takich jak laptop czy tablet. Włączenie tej funkcji jest proste, a korzystanie z niej może okazać się bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest niezwykle istotny i wielu z nas potrzebuje ciągłego połączenia z siecią. Jednym z rozwiązań, które umożliwia nam to połączenie, jest hotspot Wi-Fi. W tym artykule omówimy, czym jest hotspot, jak go włączyć i jak działa przenośny hotspot wifi w telefonie.

Hotspot – co to jest?

Hotspot to urządzenie lub funkcja, która umożliwia udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom. Dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do sieci na urządzeniach takich jak laptop, tablet czy smartfon. Urządzeniem, które tworzy hotspot, może być router Wi-Fi lub telefon z taką funkcją.

Jeśli chodzi o przenośny hotspot Wi-Fi w telefonie, to warto wiedzieć, że jest to jedna z funkcji smartfonów. Dzięki temu możemy udostępnić internet z naszego telefonu innym urządzeniom. Przenośny hotspot Wi-Fi w telefonie działa poprzez przekształcenie sygnału 3G lub 4G na sygnał Wi-Fi, dzięki czemu inne urządzenia mogą połączyć się z naszym telefonem i korzystać z internetu.

Jak włączyć hotspot w telefonie? 

W przypadku telefonów z systemem Android należy (zwykle) przejść do ustawień, a następnie wybrać opcję “Wi-Fi i sieć” i “Hotspot i udostępnianie”. Tam należy wybrać “Hotspot Wi-Fi” i włączyć go. W przypadku telefonów z systemem iOS należy przejść do ustawień, wybrać opcję “Hotspot osobisty” i włączyć ją.

Warto również pamiętać, że korzystanie z przenośnego hotspotu Wi-Fi w telefonie może wiązać się z dodatkowymi opłatami za transfer danych. Dlatego przed udostępnieniem internetu innym urządzeniom warto sprawdzić u operatora, jakie są zasady korzystania z tej funkcji i jakie koszty mogą się z nią wiązać.

Podsumowując, hotspot to funkcja, która pozwala na udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom. W przypadku telefonów z funkcją przenośnego hotspotu Wi-Fi możemy połączyć się z internetem również na innych urządzeniach, takich jak laptop czy tablet. Włączenie tej funkcji jest proste, a korzystanie z niej może okazać się bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...