Gry od Netflixa na telewizorach i komputerach

Netflix rozpoczął testy, które mają wprowadzić gry na wybrane telewizory i komputery. Na razie działania podejmowane są w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

W Kanadzie i Wielkiej Brytanii Netfix testuje ofertę Netflix Games (Gry Netflix). Grupa użytkowników może poprzez przeglądarki na swoich komputerach PC czy Macach odwiedzić witrynę Netflix.com, by sprawdzić dwie oferowane tam gry testowe Oxenfree i Molehew’s Mining Adventure. Gry wymagają standardowej klawiatury i myszy.

Zgodnie z zapewnieniami Netflixa w gry można grać także na telewizorach. Można to zrobić za pośrednictwem Amazon TV Streaming Media Players, Chromecast z Google TV, ale również telewizorów LG, Nvidia Shield TV czy telewizorów Samsung Smart TV. Na razie takiej możliwości nie mają użytkownicy Apple TV, ale firma zapewnia, że niebawem to się zmieni.

Telewizyjna oferta gier Netflixa dostępna jest także poprzez aplikację Netflix Game Controller na iPhonach, a niebawem na smartfonach z Androidem. Aplikacja została wydana specjalnie dla sparowania telefonów z telewizorem, by korzystać z gier oferowanych przez firmę.

Netflix testuje gry nie od dziś

Gdy mobilne Netflix ma w swojej ofercie od 2021 r. Do dzisiaj wprowadził ponad 50 tytułów. Dostęp do nich możliwy był w ramach subskrypcji Netflix . Nie wymagał dodatkowych opłat czy zakupu aplikacji. Jednak do tej pory granie w nie możliwe było jedynie na smartfonie lub tablecie.

Beta testy Netflixa dotyczą technologii strumieniowej gier. Więcej urządzeń, na których możliwe jest granie w gry od firmy to łatwiejszy do nich dostęp. Netflix chce z ofertą gier dotrzeć do abonentów na całym świecie.

Źródło: mobirank.pl