TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Grupa MiŚOT wspiera ukraińskich operatorów

Kilka serwerów, routery brzegowe i ONT oraz switche D-LINK przekazane zostały kolejnym transportem zorganizowanym przez wolontariuszy Grupy MiŚOT operatorom w Ukrainie.  

– Kontynuujemy wspieranie działającego w Drohobyczu stowarzyszenia zrzeszającego małych ukraińskich operatorów telekomunikacyjnych INAU – mówi Marcin Orocz, koordynator transportu Grupy MiŚOT w ramach akcji pomocy Ukrainie. – Ze strony ukraińskiej zbieraliśmy informacje o bieżących potrzebach, a związani z Grupą MiŚOT lokalni operatorzy deklarowali jaki sprzęt mogą przekazać. Wszystko odbywało się za pomocą formularza w serwisie Google.

Sprzęt został przekazany przez firmy Syrion, Systel i MCI Tychy, zaś transport przebiegł sprawnie, choć nie zabrakło też niespodzianek. Jedną z nich była niesłychanie długa kolejka na przejście granicznie w Medyce w stronę Ukrainy. Jest to związane ze zniesieniem ceł na samochody używane. 

– Po kontakcie z przedstawicielami ukraińskich ISP na miejsce spotkania wybraliśmy ostatecznie przejście  Budomierz–Hruszew – relacjonuje Marcin Orocz. 

Rozproszone i często pokrywające się sieci małych i średnich operatorów w Ukrainie okazały się w warunkach wojny trudniejsze do zniszczenia, w utrzymaniu łączności bardzo pomaga też sieć Starlink, są jednak rejony, które wymagają wsparcia. Pomoc ze strony Grupy MiŚOT będzie kontynuowana.

Czytaj także: Serwery dla Ukrainy

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...