TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Grill z ISP Forum #2

Za oknem wiosna. Już niedługo rozpalimy pierwszego grilla w sezonie. Na ISP Forum grillowanie trwa w najlepsze. Na ruszcie pojawiło się danie ciężkostrawne – konfliktowa wspólnota mieszkaniowa.

Opisana sytuacja zaczęła się od generalnego remontu w bloku mieszkalnym. Wspólnota mieszkaniowa zagipsowała dostęp do infrastruktury sieciowej (rur, przyłączy etc.). Problem ujawnił się, gdy jeden z lokatorów zwrócił się do operatora o podłączenie do sieci. Dostęp okazał się niemożliwy.

Wyszło również na jaw, że brak jest umowy pomiędzy operatorem a wspólnotą. UKE nie wydaje już decyzji legalizacyjnych, więc sytuacja wydaje się patowa. Forumowicze pośpieszyli z pomocą, przedstawiono możliwe rozwiązania: od dogadania się z włodarzami wspólnoty, po użycie specjalnych kabli, które nie uszkodzą wyremontowanego budynku.

Jeden z użytkowników przedstawił swój pomysł, że przydatny byłby MiŚOT-owy film instruktażowy, który demonstrowałby sposoby przyłączania nowych lokatorów do sieci w sposób bezinwazyjny dla budynku.

Najbardziej brawurowa riposta? Odcięcie całego bloku i zbuntowanie mieszkańców przeciwko zarządcy. Chociaż kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda 😉

Masz pomysł na rozwiązanie problemu? Doświadczyłeś podobnej sytuacji? Dołącz do ISP Forum i podziel się swoją wiedzą!

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...