TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

10 tysięcy nowych pracowników Google w USA, a w Polsce nowy szef Google Cloud

 

Google zapowiada inwestycje w USA na 7 mld dolarów. Pozwoli to rozbudować i zmodernizować biura i centra przetwarzania danych.  W dodatku do końca 2021r. ma zostać zatrudnionych 10 tysięcy pracowników.

To pomysł Googla na ożywienie amerykańskiej gospodarki po kryzysie związanym z pandemią Covid-19. 7 mld dol. przeznaczonych zostanie na budowę nowych i modernizację istniejących już w USA biur firmy oraz centrów przetwarzania danych. Służą one m.in. do utrzymywania usług oferowanych przez koncern.

Biura będą rozbudowywane w Atlancie, Waszyngtonie, Chicago i Nowym Jorku. Tylko w Kalifornii przeznaczono na to miliard dolarów. Natomiast centra danych to ośrodki w Nebrasce, Karolinie Południowej, Wirginii, Newadzie i Teksasie.

Inwestycja to również wzrost zatrudnienia. Do końca 2021 roku w pełnym wymiarze zostanie zatrudnionych 10 tys. osób.

A tymczasem w Polsce …

Dan Decasper został szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud. Jak podano w komunikacie – objął też stanowisko wiceprezesa Google.

Decasper ma ponad 20 lat doświadczenia w IT. W ostatnich 10 latach był wiceprezesem amerykańskiej giełdowej spółki technologicznej Pure Storage.

Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele z naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud” – powiedział szef warszawskiego centrumGoogle Cloud.

Do zespołu zarządzającego biurem dołączyli Joanna Obstój, jako dyrektorka ds. inżynierii UI oraz Marcin Mierzejewski, jako dyrektor ds. inżynierii w dziale Cloud Networking. 

– Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu inżynierskiego Google Cloud w Warszawie w momencie, w którym Polska coraz bardziej stawia na technologie chmurowe, a nadchodzące otwarcie nowego regionu Google Cloud zaoferuje polskim firmom szansę na przyspieszony rozwój ze wsparciem naszych najlepszych technologii i ekspertów – mówi Joanna Obstój.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl, inwestycje.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...