TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Google.Inc i Cogent Communications w Epix

Google.Inc został ostatnio nowym uczestnikiem Epix.Katowice. Dotarł on dedykowanym portem 10G ze swojej kolokacji w TelecityGroup Poland. Wszystkie treści Google (AS15169) są dostępne w ramach wymiany ruchu KAT-OpenPeering-EPIX.

Kolejnym osiągnięciem jest zawarcie przez Stowarzyszenie e-Południe umowy z Cogent Communications. Na jej podstawie ich usługi będą dostępne w EPIX. W EPIX.Katowice realizowane są z POPaCogent w Katowicach, który zasilany jest z Czech i zabezpieczany z Niemiec. Usługi EPIX.Warszawa są natomiast realizowane z POPaCogent w Warszawie (LIM) – zasilanego z Niemiec i zabezpieczanego z Czech. W usługach Global.Mix w Warszawie oraz Katowicach pojawią się szerzej jako składniki/upstream tranzyty globalne Cogent. Ich usługi będzie można nabywać w modelu dedykowanych vlanów i bezpośrednich sesji. Jest on oparty na agregacji zakupowej – budowaniu wspólnego, ogólnopolskiego wolumenu. W obu lokalizacjach ceny są takie same, a wraz ze wzrostem zadeklarowanego commitmentu będą ulegały redukcji.
Źródło: EPIX
Źródło: EPIX

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...