Gmail z szyfrowaniem end-to-end  

139
gmail

Google wprowadza nową usługę szyfrowania. Poczta elektroniczna  Gmail ma otrzymać pełną obsługę szyfrowania end-to-end. Jednak nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać.

Na blogu Google Workspace firma poinformowała o planach rozwijania szyfrowania po stronie klienta (CSE) w Gmailu. Wcześniej taka opcja istniała w Google Drive, Docs, Sheets, Slides i Meet. Także kalendarz Google testuje tę funkcjonalność w wersji beta.

To wynik konkurowania z Apple, które także chce wprowadzić zaawansowaną ochronę danych dla użytkowników amerykańskich iCloud do końca 2023 r., a następnie także globalnie.

Szyfrowania end-to-end w Gmailu pozwoli wrażliwe dane – także załączniki wiadomości e-mail – chronić przed rozszyfrowaniem przez serwery Google’a. Jak w przypadku każdego CSE korzystający z tego zabezpieczenia będą musieli zapisać swoje klucze szyfrowania. Powinni także rozważyć użycie klucza zabezpieczenia dostarczanego od innej firmy przy tworzeniu kopii zapasowych.

Obecnie program beta, w którym pojawi się CAE, dostępny jest tylko dla posiadaczy kont Google Workspace Enterprise Plus i Education Standard/Plus.  Pozostali użytkownicy na tę funkcję będą musieli poczekać dłużej.

Źródło: itreseller.com