TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Głosowanie na Internet.gov.pl

Polski serwis internet.gov.pl walczy o nagrodę w konkursie WSIS Prizes 2024. Do końca marca można głosować na niego w jednej z 18 kategorii, na które podzielony jest konkurs. Strona ministerstwa cyfryzacji znalazła się w kategorii „Dostęp do informacji i wiedzy”.

Konkurs WSIS Prizes jest organizowanym przez ONZ i jej agendę, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Do 31 marca 2024 roku trwa w nim ogólnodostępne głosowanie. Konkurs ma na celu wyróżnienie projektów i działań, które wykorzystują technologie informacyjne i komunikacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju. W jednej z 18 kategorii konkursu znalazł się serwis internet.gov.pl zgłoszony przez Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

W poprzednich latach tę prestiżową nagrodę zdobyły dwa inne projekty zgłoszone przez MC:
– Latarnicy Polski Cyfrowej w 2012,
–  Ogólnopolska Sieć Edukacyjna w 2018 roku.

Internet.gov.pl coraz popularniejszy

Serwis internet.gov.pl jest wspólnym projektem Ministerstwa Cyfryzacji i Instytutu Łączności – PIB.  To dostępna dla każdego baza danych o usługach Internetu szerokopasmowego w Polsce. Można tam sprawdzić dostępność szybkiego internetu dla milionów adresów w kraju, a także , poznać listę dostawców usług i deklarowane parametry ich łączy.

Serwis działa od stycznia 2023 r. W tym czasie odnotował 25 milionów wyświetleń. Odwiedziło go ponad 640 tysięcy użytkowników.

Jak głosować na internet.gov.pl?

Głosować w konkursie WSIS Prizes można w 18 kategoriach. Kategoria numer 3 to „Dostęp do informacji i wiedzy”. Właśnie w niej znalazł się serwis internet.gov.pl. Jest w niej 20 różnych działań i projektów.

Żeby zagłosować trzeba wejść na stronę stronę WSIS Prizes.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...