TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń dołącza do PWCyber

Do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) dołączyła Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. To kolejna inicjatywa wpisująca się w Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa.

Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie obejmuje:

  • obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach,
  • obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług,
  • obszar szkoleniowy – szkolenia podmiotów Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (w szczególności administracji publicznej) w zakresie zwiększenia świadomości cyberbezpieczeństwa,
  • obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa,
  • obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

PWCyber ma za zadanie m.in. zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług i podnieść świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczny już kilkunaście firm technologicznych (polskich i zagranicznych), które zdecydowały się pracować nad podniesieniem poziomu cyberbezpieczeństwa w RP. Jest on również zbieżny z celami Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024.

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń to organizacja pozarządowa działająca od 2010 r. W swoich statutowych zadaniach za główny cel stawia sobie prowadzenie działań edukacyjno-szkoleniowych w społeczeństwie, które w efekcie mają zwiększyć świadomość społeczną na zagrożenia związane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii.

Źródło: gov.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...