TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Edge na drugim miejscu wśród przeglądarek. Lider jest tylko jeden

Najnowsze analizy popularności przeglądarek nie zaskakują. Pokazują, że lider jest tylko jeden. Google Chrome cieszy się popularnością 70 proc. internautów. Na razie bezskutecznie o popularność z przeglądarką walczy Firefox. Edge znalazł się na drugim miejscu.

Net MarketShare opublikowało najnowsze badania korzystania z przeglądarek internetowych we wrześniu. Chrome dystansuje swoich konkurentów. Korzysta z niej ok. 70 proc. internautów. Na drugim miejscu znalazła się przeglądarka Microsoft Edge (8,84 proc.), a z Firefoksa korzysta 7,19 proc. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się kolejno Internet Explorer (3,88 proc.) oraz Safari (3,57 proc.). Opera – kilka miejsc dalej z wynikiem 0,97 proc.

Mozilla wciąż próbuje zawalczyć o użytkowników Chrome’a, ale niestety wciąż próby te kończą się fiaskiem. Ze statystyk wynika, że z przeglądarki korzysta w przybliżeniu cały czas taka sama grupa osób. Najprawdopodobniej są to wierni użytkownicy tej przeglądarki.

Popularność Edge’a też wcale nie jest zadowalająca. Rośnie wolniej od oczekiwań. Od marca jej udział wzrósł tylko o niecałe 2 pkt proc.

Źródło: dobreprogramy.pl

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze