FTTH Individual Award 2022 dla Jacka Wiśniewskiego

fot.: materiały prasowe

Jacek Wiśniewski, prezes Nexery otrzymał nagrodę FTTH Individual Award 2022. To wyróżnienie przyznawane przez organizację FTTH Council Europe otrzymują osoby i organizacje przyczyniające się do rozwoju sieci światłowodowej w Europie.

– Bardzo się cieszę z nagrody przyznanej przez FTTH Council, ponieważ jest ona dowodem, że to, co robimy w Regionach Nexery, jest zauważane oraz doceniane na arenie ogólnoeuropejskiej – powiedział Jacek Wiśniewski – Otrzymaliśmy również jasny sygnał, że rozwijanie otwartych sieci światłowodowych oraz szerokopasmowej infrastruktury telekomunikacyjnej mają wielki potencjał rozwoju i zwrotu z inwestycji. Warto jest pracować z pasją i zaangażowaniem, wymieniając się przy tym doświadczeniem z innymi przedstawicielami branży – dodał.

FTTH Council Europe jest stowarzyszeniem branżowym. Na celu ma rozwój technologiczny kontynentu i integracje zaangażowanych w rozwój światłowodów w Europie.

Coroczne spotkanie to także okazja do wręczenia nagród. Jury złożone jest z telekomunikacyjnych ekspertów i przyznaje nagrody w trzech kategoriach: The Individual Award, The Operator Award i The Charles Kao Award.

Jacek Wiśniewski otrzymał nagrodę w kategorii The Individual Award, która wręczana jest pojedynczym osobom przyczyniającym się do rozwoju sieci FTTH w Europie.

– FTTH Individual Award stanowi najwyższe uhonorowanie branżowych liderów za wysiłek włożony w rozwój sieci FTTH w Europie. Jacek Wiśniewski przyczynił się do stworzenia jednego z największych hurtowych operatorów sieci światłowodowych w Polsce –  stwierdził Eric Festraets, Przewodniczący FTTH Council Europe.

Źródło: informacja prasowa