TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Fortel – jak będzie wyglądała telewizja przyszłości

22-25 marca odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Forum Operatorów Telekomunikacyjnych Fortel. Operatorzy przyjechali do Łodzi, aby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o kondycji branży telekomunikacyjnej.

KRRiT szacuje, że w Polsce funkcjonuje ok. 500 operatorów, którzy dostarczają swoje usługi do prawie 5 mln abonentów.To olbrzymi rynek pełen możliwości, ale i wielu trudności. Operatorzy telekomunikacyjne z całej Polski przyjechali do Łodzi, aby porozmawiać o przyszłości branży, wymienić się doświadczeniami, a także spotkać się z urzędnikami i dostawcami sprzętu oraz kontentu.
Konferencja trwała 3 dni, podczas których uczestnicy wzięli udział w wielu interesujących panelach dyskusyjnych oraz wykładach. Ogromnie zainteresowanie wzbudził panel dyskusyjny „Regionalne Sieci Szerokopasmowe – dla kogo nowe sieci szkieletowe?”. Uczestnicy tego spotkania zastanawiali się nad sensownością rozbudowy infrastruktury. Pytali czy na pewno będzie ona przydatna dla operatorów? Już teraz wielu lokalnych operatorów ISP jest chętnych, aby podpisać umowy ramowe.
IMG_6652
Następni przedstawiciele firmy Lovo, KIKE oraz Con Quest dyskutowali o tym, dlaczego operatorzy telekomunikacyjni muszą oferować telefonię stacjonarną, mimo tego, że coraz mniej klientów korzysta z tej usługi. Rozmawiano jakie są możliwości. Jedną z nich jest tani VOIP dla wszystkich.
Po całodniowych, owocnych dyskusjach odbyła się gala kablowa połączona z wręczeniem nagród specjalnych „Mocarz Kabla Polskiego”. Wieczór uświetnił zespół Trubadurzy.
IMG_2089
IMG_6742
Trzeci dzień konferencji upłynął m.in. na dyskusjach o prawie telekomunikacyjnym, czy nowoczesnych rozwiązaniach mobilnych do realizacji programu telewizyjnego na żywo. Szczególne zainteresowanie wzbudził wykład dr Macieja Błaszaka z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na temat inteligencji płci w kontekście oczekiwań, potrzeb i aspiracji.
Jaki cel przyświecał wszystkim uczestnikom? Na pewno możliwość poznania nowych technologii oraz nowości w kontencie telewizyjnym. Nowe technologie, które niedługo się pojawią zrewolucjonizują telewizją. Już za kilka lat widzowie będę mieli telewizję zawsze przy sobie. Rozwój technologii LTE pozwoli na oglądanie ulubionych programów w smart fonie lub na tablecie. Telewizory zaczną być coraz mniej użyteczne.
Jak to osiągnąć? Na takie rozwiązania pozwoli szerokopasmowy Internet

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...