TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Firma z Kalifornii w Polsce będzie mieć jeden z największych oddziałów

Oddział B&R otworzyła w Polsce firma z Kalifornii, która jest dostawcą platformy do zarządzania treścią w chmurze. Będzie to drugi pod względem wielkości ośrodek firmy na świecie po USA.

Box jest firmą z Kalifornii, która powstała w 2005 r. Do Europy trafiła w roku 2012. Już w 2020 r. zatrudniono w Polsce 300 pracowników. To głównie specjaliści IT. Teraz w Warszawie zostało otwarte nowe biuro B&R i pojawiła się zapowiedź dalszej ekspansji na nasz kraj.

–  Zespoły inżynieryjne w Polsce mają kluczowe znaczenie dla planu rozwoju naszych produktów, najważniejszych działań inżynieryjnych i strategicznego wzrostu – mówi Thierry Chassaing, Senior Vice President of Engineering w Box.

W Warszawie Box zajmie 10 pięter nowo wybudowanego wieżowca Varso Tower. Będzie to największe centrum badawczo-rozwojowe poza siedzibą firmy w Kalifornii. Zatrudnione zostaną kolejne osoby z zakresu inżynierii, eksperci od designu, bezpieczeństwo informacji, finanse i HR.

– W tej chwili zespoły w Polsce stanowią ponad 30 proc. kluczowych ról inżynieryjnych w globalnym teamie Box i zajmują się większością naszych obszarów produktowych – mówi Rafał Szczepański, Senior Director, Engineering and Site Leader Poland.

Na całym świecie BOX zatrudnia 2,5 tysiąca osób i ma 115 tysięcy klientów.

Źródło: crn.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze