TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Fabryka Intela w Europie tak, ale nie w Polsce

Intel walcząc z problemami w dostawach półprzewodników rozbudowuje swoje fabryki. W planach jest powiększenie fabryk w USA i Irlandii oraz zbudowanie kolejnej fabryki w Europie. W dyskusjach o możliwej lokalizacji pojawiała się Polska, ale najwyraźniej zniknęła z kręgu zainteresowań Intela.


Routers zdobył informacje na temat nowej inwestycji Intela w Europie. Najbardziej prawdopodobne jej lokalizacja to Włochy. Brana pod uwagę jest także Francja i Niemcy.

Inwestycja ma być warta od 4 do 8 mld EUR. Jednak rząd włoski ma obawy dotyczące faktycznej liczby miejsc pracy w fabryce. Problemem są też koszty energii elektrycznej i stabilność jej dostaw. Jednak decyzje co do lokalizacji i rozpoczęcia budowy powinny być podjęte jak najszybciej. Kryzy na rynku półprzewodników trwa.

Intel walcząc z tą sytuacją rozbudowuje swoje fabryki w różnych częściach świata m.in. w Arizonie, Nowym Meksyku czy Irlandii. Także w Malezji ma zostać rozbudowany zakład produkcyjny. Przeznaczono na to 7,1 mld dolarów.

Jednocześnie Komisja Europejska chce rozwinąć europejski rynek półprzewodników. Inwestycja Intela byłaby zatem odpowiedzią także na te potrzeby.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...