TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

EVIO dołącza do Akcji Oglądaj Legalnie!

Z dniem 13 maja br. EVIO Polska uzyskało status Ambasadora Akcji Oglądaj Legalnie (AOL), będącej społeczno-edukacyjną inicjatywą, której celem jest promocja legalnej dystrybucji treści wideo w Internecie. Zaangażowanie EVIO w misję AOL podyktowane jest troską o respektowanie praw autorskich dla twórców kontentu filmowego i programów telewizyjnych .

Organizatorem Akcji Oglądaj Legalnie jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz największe podmioty działające w sieci i oferujące treści wideo. Projekt dotyczy wsparcia tych serwisów, które działają z poszanowaniem prawa. Znak graficzny przyznawany pozytywnie zweryfikowanym dystrybutorom filmów i programów telewizyjnych, pomoże internautom w identyfikacji legalnych treści.
Mariusz Filipiak, prezes EVIO Polska: „Działalność naszej firmy skupia się przede wszystkim na dostarczaniu operatorom kablowym i ISP rozwiązań potrzebnych do uruchomienia usług TV. W tym kontekście bardzo istotne jest dla nas wsparcie każdej inicjatywy pomagającej chronić prawa autorskie tych, którzy tworzą i dystrybuują kontent wideo. Dotychczasowe działania, których celem było uświadamianie polskiego społeczeństwa, nie skutkują tak jak powinny i niestety odsetek internautów, którzy korzystają z nielegalnych serwisów jest zatrważający. Tylko wspólna akcja całej branży ma szanse na realną skuteczność. Jako Ambasador AOL będziemy aktywnie promować projekt i inspirować do działań mających zapobiec kradzieży własności intelektualnej, jednocześnie wprowadzając na rynek nowe technologie ułatwiające użytkownikom dostęp do legalnych treści. ”.
Badania „Co oglądasz w Internecie” przeprowadzone przez OPI i IAB wykazały, iż 2,4 mln internautów płaci za dostęp do serwisów filmowych sądząc, iż wideo tam umieszczone pochodzą z legalnych źródeł.

EVIO Polska – Informacja prasowa

www.evio.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...