TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Energia – taniej czy drożej?

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził w grudniu niższe taryfy na energię elektryczną na 2024 rok. Średnio ceny energii spadły o 31,3 proc. w stosunku do zatwierdzonych na 2023 r. Dystrybucja podrożała niewiele – o 2,9 proc. Nie oznacza to jednak, że będziemy płacić mniej… Sytuacja jest skomplikowana.

Niższe stawki 

Średnia zatwierdzona na 2024 rok cena dla gospodarstw domowych za kWh wynosi 75 groszy netto w najpopularniejszej taryfie G11 (rok wcześniej URE zatwierdziło taryfy z cenami na poziomie około 1,1 zł za kWh). Do tego należy dorzucić koszt dystrybucji – 43 grosze. Ale stawka ta nie ma znaczenia w pierwszej połowie 2024 roku. 

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze