TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ekspert od układów scalonych przechodzi z Apple do Samsunga

Kim Woo-Pyeond przez 9 lat pracował dla Apple. Był tam jednym z kluczowych ekspertów odpowiedzialnych za projektowanie układów scalonych. Teraz przechodzi do Samsunga, który także produkuje chipy. Czy to zmieni układ sił na rynku tych komponentów?

Business Korea podała informacje o przejściu Kim Woo-Pyeond z Apple do Samsunga. Mężczyzna od 2014 roku pracował dla jabłkowej firmy, gdzie projektował układy scalone w Texas Instruments oraz Qualcomm. Chociaż nie wiadomo dokładnie jaki był zakres jego obowiązków, to wiadomo, że był on jednym z kluczowych pracowników działu projektowania półprzewodników.

Projektowanie chipów stało się dla Apple jeszcze istotniejsze w 2020 r., gdy firma zaczęła przechodzić z procesorów Intela dla waśnie – Apple Silicon. Nie wiadomo co z procesem stanie się teraz, gdy Kim Woo-Pyeond odszedł z pracy.

Przeszedł do konkurencji – Samsunga, który także zajmuje się produkcją układów scalonych. Jego procesory Samsung Exynos wykorzystywane są w modelach z grupy Galaxy S. W ubiegłym miesiącu ogłoszono produkcję chipów bazujących na technologii 3 nanometrów, czym zdystansowano konkurencję.

Teraz przechwycony od innej firmy pracownik zostanie dyrektorem nowego centrum rozwiązań packaging solution. Ten transfer pomoże podnieść pozycję firmy na rynku, na którym ściga się z TSMC i właśnie z Apple.

Źródło: Computerworld.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...