Eksperci: Zwrot inwestorów w stronę technologii cyfrowych

493
fot. Pixabay

Inwestorzy mogą być zainteresowani firmami z branży e-commerce, VOD i oferującymi pracę zdalną czy e-learning. Tak oceniają konsekwencje pandemii w gospodarce eksperci firmy doradczej Deloitte.

Eksperci zwrócili uwagę, że już teraz trwa proces innej organizacji sprzedaży i kultury pracy. Jeśli chodzi o sprzedaż firmy powinny koncentrować się na rozwoju kanałów e-commerce i budowie wielokanałowej strategii sprzedaży, a także utrzymywaniu zaangażowania klientów i wykorzystaniu do komunikacji z nimi zaawansowanych technologii.


Podkreślono również konieczność wdrożenia innej kultury organizacyjnej w wyniku gruntownej cyfryzacji i elastycznego zarządzania; aktualizację strategii i rozwój biznesu, zarówno organicznego jak i nieorganicznego; dywersyfikację działalności, kanałów sprzedaży oraz łańcucha dostaw.

Zwrócono uwagę, że branża private equity rozpoczęła rok 2020 z rekordową kwotą 1,5 bln dolarów gotówki, która może zostać częściowo przeznaczona na inwestycje nie tylko z branży konsumenckiej, ale również z sektora food tech, e-commerce, VOD. Sporym zainteresowaniem będą się cieszyły firmy oferujące usługi online: pracę zdalną czy e-learning.

Źródło: Forsal.pl