TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

E-usługi w maju

Podsumowanie e-usług w maju pokazuje, że Polacy i Polski coraz chętniej z tego rozwiązania korzystają. Każdego dnia 13 tysięcy osób zakładało profil zaufany, a ponad półtora tysiąca składało online wnioski o dowód osobisty.


Maj 2021 roku był miesiącem, w którym pojawił się 11-milionowy profil zaufany. Codziennie zakładało go średnio 13 tysięcy osób, a przez cały maj przybyło 405 303 PZ.

Mając profil zaufany można korzystać z innych e-usług. Portal gov.pl, na którym znajdują się one wszystkie, został w ciągu miesiąca odwiedzony 14 922 900 razy.

Wysłano wtedy 191 671 elektronicznych pism ogólnych, czyli średnio dziennie 6182.

Z e-usług im dedykowanych korzysta wielu kierowców. Historię Pojazdu sprawdzono w ciągu miesiąca 25 545 700 razy. To aż 824 razy dziennie.

Jeszcze większą popularnością cieszy się sprawdzanie punktów karnych online. W maju zrobiono to 1 064 518 razy. A to daje średni dzienny wynik na poziomie 34 tysięcy.

Z e-usługi Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu kierowcy skorzystali 101 352 razy. To prawie dwa razy więcej niż w maju poprzedniego roku, gdy było to 51 026 razy.

Z aplikacji mObywatel w minionymi miesiącu zaczęło korzystać 291 056 osób. Oznacza to, że ma ją już prawie 3 miliony Polek i Polaków.

48 433 osoby złożyło online wnioski o dowód osobisty. To daje ponad półtora tysiąca wniosku na dzień.

Utratę dowodu osobistego drogą internetową zgłoszono 5098 razy.

Polacy i Polski poprzez e-usługi otrzymywali też odpisy akty stanu cywilnego – 30 988 razy czy korzystali z usług meldunkowych – 20 815 razy.

W ciągu maja przez internet zgłoszono narodziny 14 576 dzieci.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...