Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego jest Dniem Bezpiecznego Internetu. W całej Polsce szkoły, ale także inne placówki organizują różne wydarzenia mające promować bezpieczeństwo dzieci online. Organizatorami obchodów są Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

W tym roku w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest po raz  osiemnasty. W jego ramach promowane są działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i  młodzieży do internetu oraz zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z bezpieczeństwem online.

8 lutego odbędzie się konferencja online. Ale także w kolejnych dniach będą miały miejsce eksperckie webinary oraz wirtualne lekcje dla szkół. Wystąpią na nich Natalia Hatalska, Nauczyciel Roku 2021 Dariusz Martynowicz, dr Magdalena Rowicka, Joanna Mikusek-Przystajko, Ewa Dziemidowicz, Łukasz Wojtasik, Martyna Różycka i Ewa Domańska.

Na mapie zgłoszonych do obchodów inicjatyw jest 2200 pozycji. To różne gry planszowe, escape roomy, twórczość multimedialna, projekcje filmów, debaty, webinary i burze mózgów. Nie muszą one odbywać się konkretnie 8 lutego, ale mogą być planowane na cały luty i marzec. A najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

Sposobów na obchody Dnia Bezpiecznego Internetu jest wiele i co roku szkoły i inne placówki zaskakują kreatywnością. Wsparciem dla nich są materiały edukacyjne, które można pobrać ze strony wydarzenia. Tam też znajdują się plakaty, grafiki i kolorowanki związane z tym dniem.

Wszystkie inicjatywy można znaleźć na stronie Mapy Inicjatyw DBI. Tam też można zgłaszać swoje propozycje wydarzeń. Można to zrobić do końca marca.

Źródło: NASK

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...