TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Działalność telekomunikacyjna gminy Hrubieszów

Gmina Miejska Hrubieszów oficjalnie zajęła się działalnością telekomunikacyjną. Odpowiedni wniosek skierowała w tej sprawie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej w tej sprawie uchwałę podjęła Rada Miejska.

Rada Miejska w Hrubieszowie podjęła w lutym uchwałę sprawie przystąpienia przez Gminę Miejską Hrubieszów do wykonywania działalności w zakresie usług telekomunikacyjnych. W celu prowadzenia działania w życie gmina skierowała do UKE wniosek w tej sprawie. Działania mają na celu stworzenie sieci światłowodowej oraz transmisji danych dla potrzeb monitoringu.

W ramach działalności telekomunikacyjnej gmina zamierza wybudować, a następnie korzystać z infrastruktury telekomunikacyjnej i sieci telekomunikacyjnych. Będzie też nabywać prawa do infrastruktury i sieci oraz zapewniać do niej dostęp.

Działania inwestycyjne podejmowane są w ramach zadania „Budowa monitoringu miejskiego w Hrubieszowie”. Współfinansowane jest ono ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład „Program Inwestycji Strategicznych”. W ramach zadanie powstanie sieć telekomunikacyjna monitoringu o długości około 16 km. Zbudowana będzie na nowej oraz istniejącej kanalizacji technicznej i podbudowie słupowej. Do  tego zainstalowanych będzie 85 kamer wraz ze stacją monitoringu – Centrum Monitoringu. Całość znajdzie się na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów.

Informację o podjęciu działalności telekomunikacyjnej opublikowano na stronie Biuletynu Informacji Publicznej i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Hrubieszów.

Na razie nic nie wskazuje na to, by poza wspomnianym działaniem związanym z siecią monitoringu, gmina zamierzała prowadzić inne działania telekomunikacyjne. Ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Źródło: umhrubieszow.bip.ubelskie.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...