TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dział produkcji XBEST.PL

W 2016r. firma xbest.pl w ramach swojej działalności otworzyła w pełni profesjonalnie wyposażony dział produkcji, którego pierwotnym zadaniem było zakańczanie złączami bestsellerowego kabla OPTIX Airflow 1J. Rozwiązanie początkowo dedykowane dla operatorów nie posiadających własnej spawarki światłowodowej, szybko spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem rynku, a patchcordy Airflow DROP stanowią dziś podstawę podłączeń abonenckich dla wielu operatorów.

pasek

Następnym krokiem w rozwoju tego działu było poszerzenie oferty firmy o nową grupę produktów w postaci multipatchcordów światłowodowych, czyli wielowłóknowych kabli zakończonych złączami.

Najnowszą usługą wykonywaną przez dział produkcji xbest.pl jest możliwość wykonania dowolnej spersonalizowanej grafiki (np. firmowy logotyp) metodą tampodruku na wybranych produktach.

Prekonektoryzowane patchcordy na kablu drop

Patchcordy DROP to znane i sprawdzone rozwiązanie posiadające stałe grono odbiorców. Eliminują konieczność użycia spawarki światłowodowej oraz zwiększają szybkość i wygodę prac instalacyjnych. Świetnie sprawdzą się przy wykonywaniu szybkich instalacji (np. w deszczu), gdzie istnieje możliwość podłączenia abonenta bez spawania np. do wcześniej przygotowanego pola komutacyjnego w mufo-przełącznicy.

xbest.pl oferuje stałą dostępność prekonektoryzowanych kabli zakończonych najbardziej popularnymi złączami, możliwe jest też wykonanie ich w dowolnej konfiguracji znanych złącz na zamówienie klienta.

Patchcordy DROP wykonane są w oparciu o kabel OPTIX AirFlow posiadający włókno światłowodowe w standardzie G.657A2 o małym promieniu gięcia, płaszcz kabla wykonany z poliuretanu zapewnia ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Głównym element wzmacniającym i nośnym są włókna aramidowe, pozwalające na wykonanie instalacji napowietrznych na przęsłach o długości nawet 80m. Dodatkowym atutem jest to, iż kabel nie posiada efektu pamięciowego (nie odkształca się), co znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom patchcordy OPTIX AirFlow z powodzeniem mogą być wykorzystywane przy budowie sieci FTTx, monitoringu, a także w halach magazynowych czy zakładach produkcyjnych.

Multipatchcordy

Są rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym, które z powodzeniem znajdzie zastosowanie w każdych warunkach. Wykorzystanie ich jako elementu instalacji eliminuje konieczność posiadania specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych w tradycyjnych metodach zakańczania kabli światłowodowych.  Ze względu na ogromną ilość możliwych konfiguracji produktu, można je stosować zarówno w sieciach jednomodowych jak i wielomodowych o zróżnicowanej strukturze. Stanowią idealne rozwiązanie połączeń wewnątrzbudynkowych, np. w serwerowniach do połączeń między szafami i przełącznicami światłowodowymi, jak również w instalacjach zewnętrznych do realizowania transmisji między węzłami sieci metodą napowietrzną lub ziemną.

Proces zamówienia

Dobór elementów składowych multipatchcordów można podzielić na kilka etapów. Decyzje podjęte przez klienta na każdym z nich wpływają na produkt końcowy, czyniąc go idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

Podstawowym wyborem jest określenie typu kabla, ilości włókien oraz długości całkowitej – można wykorzystać dowolny kabel dostępny w bogatej ofercie xbest.pl.

Kolejnym krokiem w konfiguracji multipatchcordu jest dobór sposobu rozszycia kabla (fan-out) spośród dostępnych wariantów: pigtailowych lub patchcordowych (2,0mm lub 3,0mm) w klasycznej powłoce LSZH oraz w opcji z dodatkowym zbrojeniem w postaci stalowego oplotu. Klient decyduje również o długości rozszycia (standardowo 1m) oraz jego ułożeniu (równolegle lub kaskadowo).

Ostatnim etapem jest wybór zakończeń multipatchcordu, a możliwa jest tutaj dowolna kombinacja złączy widoczna na powyższej grafice.

Przed przekazaniem do sprzedaży wykonywany jest szereg pomiarów i testów weryfikujących właściwości mechaniczne oraz parametry transmisyjne gotowego produktu pod kątek zgodności z normami określonymi przez klasę jakości GOLD. Wspomniane czynności wykonuje się przy użyciu specjalistycznej aparatury sprawdzania geometrii czoła ferruli (interferometr), jej powierzchni (precyzyjny mikroskop) oraz parametrów transmisyjnych (profesjonalny miernik mocy z funkcją pomiaru reflektancji).

Dział produkcji xbest.pl oferuje ponadto szereg innych usług zewnętrznych, takich jak naprawa i wymiana złączy w patchcordach, pigtailach, rozbiegówkach, splitterach optycznych etc.

Logo na produktach

Dział produkcji firmy xbest.pl oferuje również możliwość wykonania dowolnej spersonalizowanej grafiki (np. firmowy logotyp, dane adresowe, hasło reklamowe) na wybranych produktach metodą tampodruku.

Treści takie jak logotyp, dane adresowe itp. mogą zostać naniesione na płaskie powierzchnie produktów takich jak mufo-przełącznice, gniazdka abonenckie, urządzenia ONT, routery, dekodery itp. Zaletą takiego rozwiązania jest prosta identyfikacja operatora, który jest właścicielem danej infrastruktury oraz sprzętu. Dodatkowo, umieszczając dane teleadresowe, można jeszcze bardziej ułatwić kontakt obecnego, bądź przyszłego klienta z danym operatorem.

Nadruk cechuje się wysoką trwałością oraz lepszą prezencją w porównaniu do standardowo stosowanych naklejek, ponadto może zostać wykonany jednocześnie w kilku barwach w dowolnych kolorach z palety RAL.

Produkcja patchcordów, multipatchcordów oraz nadruków wykonywana jest przez własny dział produkcyjny, zlokalizowany na terenie siedziby firmy, co przekłada się na krótkie terminy realizacji złożonego zamówienia.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym, który pomoże przy dopasowaniu optymalnego rozwiązania jakimi są multipatchcordy oraz udzieli wszelkich informacji odnośnie realizacji wykonania nadruku na wybranym produkcie oraz przedstawi wycenę opisywanych usług.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze