TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dynamiczny widok Microsoft Teams pojawi się już niebawem.

W Microsoft Teams ciągle pojawiają się nowe funkcje. Mają one usprawnić korzystanie z aplikacji. Kolejny udogodnieniem ma być dynamiczny widok. Pozwoli to udostępniać innym uczestnikom zawartość w trakcie spotkań.

Aplikacja Microsoft Teams bardzo zyskała na popularności w ubiegłym roku. Jedną z głównych przyczyn był lockdown i przeniesienie wielu spotkań – także biznesowych czy edukacyjnych – do sieci. Jednak firma nie odpuściła sobie starań o uatrakcyjnienie produktu i wciąż platforma wzbogacana jest o nowe funkcje.

Zapowiadany dynamiczny widok przyda się w chwili organizowania spotkań. Dzięki niemu będzie można wyświetlać zawartość obok uczestników. Będzie to mógł być zarówno pokaz slajdów jak i prezentacja wideo. Zastąpi on widok z miniaturkami, które obecnie wyświetlane są przy udostępnianiu treści, co poprawi przejrzystość wyświetleń.
Dodatkowo lepiej wyeksponowani będą aktywni uczestnicy spotkania, osoby mówiące w danym momencie. To z kolei wpływa na komunikację między uczestnikami spotkania. W nowym widoku będzie też możliwość przypinania uczestników spotkania.

Harmonogram Microsoft Teams zakłada, że dynamiczny widok zostanie wprowadzony już w marcu tego roku. Również w marcu mają zostać wprowadzone nagrania rejestrowane w aplikacji. Będą one trafiać do OneDrive for Business i Sharepointa.

Źródło: https://www.komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...