TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dowiedz się więcej o Fibre-to-the-home!

Technologia Fibre-to-the-home to rozwiązanie zapewniające możliwie najwyższą prędkość połączenia internetowego za pomocą sieci światłowodowych docierających bezpośrednio do budynków mieszkalnych czy biurowych.

Technologia jest unikalna, dzięki temu, że eliminuje efekt „wąskiego gardła”:

  1. Pobieranie plików (np. DVD) odbywa się dziesięciokrotnie szybciej niż za pomocą technologii ADSL.
  2. Połączenie symetryczne zostało wzmocnione, co sprawia, że:
    •  udostępnianie (wysyłanie) plików jest możliwe praktycznie z taką samą prędkością co ich pobieranie;
    • użytkownik ma duży wybór aplikacji interaktywnych, takich jak komunikatory wideo umożliwiające komunikację z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, gaming, wideo na żądanie (VOD), telepraca, e-Zdrowie i wiele innych.
  3. FTTH jest jak posiadanie przez właściciela domu lub firmy własnej drogi, której nie musi dzielić z innymi, unikając tym samym korków. Technologia zapewnia praktycznie nieograniczoną prędkość przesyłania danych.

FTTH to nie tylko dostęp do Internetu. Dzięki eliminacji efektu „wąskiego gardła” oraz pełnej interaktywności umożliwia dostęp do szeregu nowych usług dostarczanych bezpośrednio do budynków mieszkalnych czy biurowych.

O FTTH Council Europe

FTTH Council Europe to organizacja branżowa, której misją jest popularyzacja bardzo szybkich światłowodowych sieci dostępowych dla firm i użytkowników indywidualnych. Organizacja promuje FTTH, ponieważ zapewnia ona nieograniczoną prędkość przesyłania danych, która pozwala na rozwijanie nowych usług oraz treści, które poprawiają jakość życia, przyczyniając się do ochrony środowiska oraz zwiększania konkurencyjności ekonomicznej.
Wierzymy, że FTTH jest kluczem do zrównoważonego rozwoju. Już teraz technologia ta jest powszechnie uważana za jedyne przyszłościowe rozwiązanie pod względem przepustowości, prędkości, niezawodności, bezpieczeństwa i skalowalności. Do FTTH Council Europe należy ponad 150 firm członkowskich, w tym wielu światowych liderów na rynku telekomunikacyjnym. Obecnie organizacja poszerza bazę członkowską, tak by stworzyć szeroką społeczność interesariuszy FTTH, uwzględniając dostawców treści i aplikacji (od mediów i branży rozrywkowej po opiekę zdrowotną), a także inne stowarzyszenia oraz instytucje rządowe i akademickie.

Konferencja FTTH 2015

Zapraszamy na 12 edycję Konferencji FTTH, która odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI, w dniach 10-12 lutego 2015 roku pod hasłem „Creating a Connected Continent”. Wydarzenie będzie okazją, aby dowiedzieć się, w jaki sposób usługi oparte na sieciach światłowodowych mogą poprawić wydajność, innowacyjność i jakość życia. Łącząca prestiżową konferencję z nowoczesnymi targami i świetnymi możliwościami networkingu, Konferencja FTTH stanowi największe wydarzenie branży Internetu światłowodowego na świecie, gromadzące ponad 3 000 uczestników. Patronat nad Konferencją objęły: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Akredytacje prasowe: pr@ftthcouncil.eu
Zapytania sponsoringowe, wystawowe: conference@ftthcouncil.eu
Rejestracja na konferencję: www.ftthconference.eu
Prelegenci:

  • Karin AHL  jest prezesem FTTH Council Europe od Marca 2012 roku. Zaczęła pracę w FTTH Council Europe w 2009 roku, a już w 2010 roku została przewodniczącą komisji ds. biznesu, wnosząc swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy jako business developer w Rala Infratech w Szwecji. W roku 2011 Karin została wybrana na członka zarządu oraz na stanowisko skarbnika, a od marca 2012 roku sprawuje funkcję prezesa.
  • Prof. Hartwig TAUBER jest Dyrektorem Generalnym FTTH Council Europe od 2007 roku. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze usług szerokopasmowych i branży ICT. Zarządzał wieloma krajowymi oraz międzynarodowymi projektami związanymi z sieciami szerokopasmowymi w Austrii. Posiada tytuł profesora w dziedzinie zarządzania e-biznesem na IMC University of Applied Sciences w Krems. Od 2011 roku Hartwig Tauber przewodniczy również FTTH Council Global Alliance Group, która koordynuje działania pięciu globalnych organizacji branżowych FTTH Council.
  • Nadia BABAALI, Dyrektor ds. Komunikacji – w trakcie swojej kariery w sektorze ICT Nadia Babaali zajmowała różne stanowiska w obszarze spraw zagranicznych, marketingu, komunikacji oraz rozwoju biznesu. Od 2009 roku jest Dyrektorem ds. Komunikacji w FTTH Council Europe, gdzie odpowiada za wszelkie działania marketingowe oraz komunikacyjne, od social media po relacje z dziennikarzami, a także organizację Konferencji FTTH, największego na świecie wydarzenia w branży Internetu światłowodowego. Jako rzecznik FTTH Council Europe, Nadia Babaali jest głównym mówcą, który regularnie reprezentuje organizację podczas międzynarodowych wydarzeń branżowych.

 
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...