TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Doskonałe wyniki finansowe Microsoft i Apple

Według opublikowanych przez Microsoft wyników finansowych za ostatni kwartał firma radzi sobie lepiej niż w ubiegłym roku. Wyniki ogłoszone przez Apple wskazują, że także u nich jest znacznie lepiej, a nawet ostatni kwartał był rekordowy dla firmy.

Microsoft odnotował dochody na poziomie 43,1 mld dolarów. To wynik o 17% lepszy niż w poprzednim roku i jednocześnie 2,9 mld dolarów więcej, niż wynikało z  przewidywań analityków. Także zarobki firmy zwiększyły się o 33% i teraz osiągają 15,5 mld dolarów. Natomiast wpływy operacyjne to 17,9 mld dolarów – wzrost 0 29%.

Microsoft  na tym nie poprzestaje. Na dniach komunikator Teams ma otrzymać nową funkcję w trybie offline. Dzięki niej można będzie umieszczać wiadomości w kolejce.

Doskonałe wyniki odnotowała też firma Apple. Jej przychody osiągnęły kwotę  gdyż przekroczyła 110 mld dolarów. A dokładnie jej wyniki finansowe osiągnęły 111,4 mld dolarów. Kapitalizacja Apple wynosi aż 2,39 bln dolarów. W czwartym kwartale 2020 roku sprzedano też rekordową liczbę iPhon’ów (90,1 mln sztuk) i na całym świecie jest ich w użyciu już ponad miliard. Ale Apple odnotował wzrost w każdym segmencie sprzedaży. Wszystkich sprzętów wyprodukowanych przez firmę na świecie używa się 1,65 mld sztuk.

Również w obrębie usług Apple odnotowuje wzrost przychodów, które obecnie wynoszą 15,8 mld dolarów, co odpowiada 14% wszystkich dochodów firmy. W tej chwili liczba aktywnych subskrybentów to ponad 620 mln osób.

Źródło: https://www.komputerswiat.pl/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...