Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Disney+ jak Netflix – wojna ze współdzieleniem kont

Głośno było o walce, jaką prowadził Netflix ze współdzieleniem kont i stratami finansowymi, jakie przez to odnotowywał. Platforma testowała różne formy walki i blokad opcji dzielenia się dostępem do swoich treści. Niektóre kończyły się fiaskiem, inne wprowadzana z większym powodzeniem. Teraz w ślady Netflixa idzie Disney+.

Obecnie na całym świecie jest już 140 mln subskrybentów Disney+. Nie przynosi to platformie takich zysków, jakich się spodziewała. Jednym z problemów jest współdzielenie konta, które pozwala wielu osobom korzystać z dostępu do treści bez ponoszenia dodatkowych opłat. Disney+ wypowiedział właśnie tym praktykom wojnę.

Koniec ze współdzieleniem konta na Disney+

Podobnie jak Netflix także Disney+ swoje sposoby na blokowanie współdzielenia konta najpierw testuje w wybranych lokalizacjach zanim zdecyduje się na wprowadzenie tego ruchu globalnie. Na razie blokadę wprowadzono w Kanadzie. Jeśli mechanizmy się sprawdzą, to można spodziewać się podobnych działań na całym świecie, także w Polsce.

Kanadyjscy subskrybenci Disney+ otrzymali e-mail z informacja o wprowadzeniu w ich kraju zakazu współdzielenia konta. Blokada pojawi się 1 listopada 2023 r. Po tej dacie z serwisu streamingowego będą mogły korzystać osoby tylko z jednego gospodarstwa domowego.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Disney rozwiąże te kwestie w przypadku wyjazdów subskrybentów.

Źródło: telepolis.pl

Czytaj także:
https://isportal.pl/zmiany-na-netflixie-koniec-z-uzyczaniem-konta/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

mObywatel zostanie zmieniony decyzją UE

Unia Europejska zadecydowała, że mObywatel zostanie zmieniony. Wiąże się to z możliwością wylegitymowania się...

PARP ma 4,2 mld euro z Funduszy Europejskich do rozdania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest zaangażowana w realizację naborów z programów Fundusze Europejskie dla...

Gospodarka w 2023 r. – podsumowanie 

Zbliża się koniec roku, co stanowi okazję do gospodarczego podsumowania tego okresu. Bez wątpienia...

Po połączeniu UPC Polska i Play skargi klientów nie milkną

W sierpniu Play i UPC połączyły się. Od września klienci skarżą się na usługi,...