TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Disney+ jak Netflix – wojna ze współdzieleniem kont

Głośno było o walce, jaką prowadził Netflix ze współdzieleniem kont i stratami finansowymi, jakie przez to odnotowywał. Platforma testowała różne formy walki i blokad opcji dzielenia się dostępem do swoich treści. Niektóre kończyły się fiaskiem, inne wprowadzana z większym powodzeniem. Teraz w ślady Netflixa idzie Disney+.

Obecnie na całym świecie jest już 140 mln subskrybentów Disney+. Nie przynosi to platformie takich zysków, jakich się spodziewała. Jednym z problemów jest współdzielenie konta, które pozwala wielu osobom korzystać z dostępu do treści bez ponoszenia dodatkowych opłat. Disney+ wypowiedział właśnie tym praktykom wojnę.

Koniec ze współdzieleniem konta na Disney+

Podobnie jak Netflix także Disney+ swoje sposoby na blokowanie współdzielenia konta najpierw testuje w wybranych lokalizacjach zanim zdecyduje się na wprowadzenie tego ruchu globalnie. Na razie blokadę wprowadzono w Kanadzie. Jeśli mechanizmy się sprawdzą, to można spodziewać się podobnych działań na całym świecie, także w Polsce.

Kanadyjscy subskrybenci Disney+ otrzymali e-mail z informacja o wprowadzeniu w ich kraju zakazu współdzielenia konta. Blokada pojawi się 1 listopada 2023 r. Po tej dacie z serwisu streamingowego będą mogły korzystać osoby tylko z jednego gospodarstwa domowego.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Disney rozwiąże te kwestie w przypadku wyjazdów subskrybentów.

Źródło: telepolis.pl

Czytaj także:
https://isportal.pl/zmiany-na-netflixie-koniec-z-uzyczaniem-konta/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...