Darmowy internet w Mircu. 15 HotSpotów i 15 tys. euro dotacji na realizację projektu

448
fot. Bartek Chmiel / pl.wikipedia.org / domena publiczna

Mieszkańcy gminy Mirzec w województwie świętokrzyskim mogą już korzystać z darmowego internetu. To efekt realizacji projektu WIFi4EU, na który gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 tys. euro.

Gmina Mirzec znalazła się wśród 130 polskich gmin, które zakwalifikowały się do programu WIFi4EU. Zainteresowanie nim było ogromne. Akces zgłosiło ponad 13 tysięcy gmin z państw członkowskich Unii. Na liście zakwalifikowanych do udzielenia dotacji znalazło się 2800 gmin, w czym ponad setka z Polski.

Dotacja w kwocie 15 tys. euro przeznaczona została na zakup sprzętu oraz instalację 15 HotSpotów, które powstały zarówno we wnętrzach budynków jak i w przestrzeniach otwartych.

Z bezpłatnego internetu korzystać można w budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędzie Gminy w Mircu, w amfiteatrze oraz na boisku wielofunkcyjnym Orlik 2012.

Aby skorzystać z bezpłatnego Internetu należy w swoim urządzeniu mobilnym wyszukać dostępne sieci, następnie wybrać sieć WIFI4EU i zatwierdzić ten wybór.

Źródło: epochodnia.eu