TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dane miliona osób wyciekły z Dysku Google’a

Błędna konfiguracja Dysku Google’a spowodowała wyciek danych osobowych miliona osób. Do sieci trafiły dane głównie użytkowników gier i aplikacji firmy Ateam.

Japońska firma Ateam Entertainment Inc. publikuje swoje dzieła w Sklepie Play. Największą popularnością cieszy się gra „War of Legions”, która ma ponad 500 tys. pobrań i program do optymalizacji pamięci o nazwie Memory Clear, z którego korzysta milion osób.

21 listopada 2023 roku pracownicy firmy zauważyli, że Dysk Google, na którym przechowywano dane klientów, został ustawiony jako widoczny dla każdego. Wystarczyło mieć do niego link.

Prawdopodobnie powodem była błędna konfiguracja Dysku Google’a, chociaż szefostwo Ateam nie podało powodu otwarcia danych. Wiadomo natomiast, że wyciek dotyczy 1369 plików, na których znajdują się dane935 779 różnych osób. Są to nie tylko klienci firmy, ale również pracownicy, partnerzy biznesowi oraz stażyści.

Jakie dane wyciekły?

Zbiór danych, których dotyczy wyciek, obejmuje ostatnich 6 lat i 8 miesięcy działania firmy. Dane to:
– imiona i nazwiska,
– adresy e-mail,
– numery telefonów,
– identyfikatory urządzeń.

Szefostwo Ateam zapewnia, że dane nie zostały przez nikogo postronnego wykorzystane. Apeluje jednocześnie do klientów i partnerów o ostrożność. Ujawniona baza numerów wraz z adresami e-mail oraz imionami i nazwiskami, to sposobność dla oszustów do działania.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...