Czy superszybka łączność satelitarna od Google’a zrewolucjonizuje rynek?

17
fot. Materiały prasowe

Najnowszy startup Google’a Aalyria ma przynieść rewolucję w łączności satelitarnej i komórkowej. Pozwoli również podnieść standard łączności bezprzewodowej z internetem na pokładach samolotów i statków.

Serwis CNBC podaje, że Aalyria to firma-córka Google’a. Przeniesiono tam własność intelektualną  koncernu oraz technologie i patenty opracowane w ciągu ostatniej dekady. Zabezpieczono także kontrakt rządowy na 8,7 mln dolarów dla startupu.

Do tej pory projekt prowadzony przez pracowników Aalyrii  miał nazwę kodową „Minkowski” i był potajemny. Dotyczy on superszybkiej łączności naziemnej i satelitarnej. Teraz został upubliczniony. Jednak nadal Google nie informuje, ile zatrudnia przy nim osób oraz na jakim etapie są prace nad technologiami.

Wiadomo jedynie, że firmą będzie dowodził Chris Taylor, który wcześniej był ekspertem bezpieczeństwa współpracującym z wieloma firmami wykonującymi rządowe zlecenia.  Sam Google także wcześnie współpracował z administracją rządową. Koncern Alphabet, w którym działa Google, ogłosił nawet powstanie „Google Public Sector”, który nastawiony jest na taką współpracę. Jego głównym zadaniem ma być oferta usług obliczeniowych chmurze Google Cloud.

Źródło: cyberdefence24.pl