TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Czy mobilność może być niebezpieczna dla polskich firm?

Z badań przeprowadzonych przez ICAN Research na zlecenie Orange Polska wynika, że ponad 60 procent ankietowanych firm uważa, iż rozwiązania mobilne, takie jak na przykład aplikacje czy chmura obliczeniowa, pozwalają na budowanie przewagi konkurencyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że połowa z nich jest zdania, że niosą one także ze sobą zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego. Więcej obaw mają kierownicy IT, mniej prezesi firm.
Kierownicy IT zdecydowanie częściej twierdzą, że mobilność to zagrożenie. Jak wynika z badań, 24 procent przedsiębiorstw ma z tym duże problemy. Najczęściej są one związane z brakiem polityki korzystania z urządzeń mobilnych. 63 procent uczestników badania przyznaje, że ich pracownicy korzystają ze służbowych telefonów do obsługi prywatnej poczty. 42 procent korzysta natomiast z prywatnych telefonów do obsługi firmowej poczty.
Wśród badanych branż to firmy usługowe najczęściej pozwalają na korzystanie ze służbowej poczty na prywatnym urządzeniu i odwrotnie. Firmy z tej branży, w porównaniu do innych branż, znacznie częściej planują podniesienie wydatków na bezpieczeństwo IT.
Źródło: Telko

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...