CYBERSEC – konferencja o cyberbezpieczeństwie

Rozpoczyna się trzydniowa międzynarodowa konferencja CYBERSEC 2020 poświęcona szeroko rozumianemu cyberbezpieczeństwu. Jej organizatorem jest polski think tank Instytut Kościuszki. Tegoroczna, szósta edycja z uwagi na pandemię koronawirusa odbędzie się w całości online.

W CYBERSEC 2020 weźmie udział ponad 100 prelegentów, w tym między innymi prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, prezydent Armenii Armen Sarkisjan, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i polski minister cyfryzacji Marek Zagórski. Poza politykami i członkami rządów różnych państw w konferencji online swój udział zapowiedzieli też przedstawiciele NATO oraz globalnych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Jednym z tematów tegorocznej edycji będzie na przykład militarne wykorzystanie technologii sieci 5G, albo zagrożenia związane z hakowaniem ludzi i kradzieżą danych osobowych. Konferencji będą towarzyszyły wirtualne targi polskich i zagranicznych firm.

Wszystkie wystąpienia i panele dyskusyjne można obejrzeć za darmo po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora: csglobal20.eu/register/. Część z nich będzie też transmitowana w mediach społecznościowych pod hasłem #CSGlobal20.