TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

CSIRT KNF ostrzega: licytacja bagaży z Lotniska Chopina to oszustwo

CSIRT KNF ostrzega przed fałszywym ogłoszeniem umieszczanym na Facebooku. których Przestępcy podszywają się pod administrację Lotniska Chopina. Informują, że planowana jest licytacja zgubionych bagaży, które przez długi czas są pozostawione na lotnisku. W rzeczywistości akcja ma na celu wyłudzenia danych kart płatniczych.

Oszuści tym razem korzystają z Facebooka i podszywają się pod administrację Lotniska Chopina. Na fałszywym profilu publikują oferty sprzedaży pozostawionych na lotnisku bagaży. Żeby skorzystać – z bardzo atrakcyjnej – oferty sprzedaży należy wypełnić ankietę i uzupełnić specjalny formularz. Pozwala to przestępcom zebrać dane teleadresowe oraz numery karty płatniczej.

Po zdobyciu tych informacji mogą zrobić zakupy na koszt poszkodowanego lub podpiąć kartę do subskrybowania jakiejś usługi. Ofiara może nie zorientować się szybko w działaniach przestępczych, bo znikające z konta kwoty nie muszą być duże.

To kolejne ostrzeżenie, które przypomina, że należy być ostrożnym czytają wszelkie oferty w internecie. Szczególnie te, które są wyjątkowo atrakcyjne. Jeśli coś jest zbyt piękne, by było prawdziwe, to nie jest prawdziwe. Pamiętajmy o tym, zanim popełnimy błąd, który sporo może nas kosztować.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...