TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

[aktualizacja] – Coraz więcej deklaracji podłączeń placówek oświatowych do OSE ze strony MiŚOT

 

[magz_alert style=”white”] Jak możemy przeczytać na jednej ze stron Stowarzyszenia e-Południe, stan deklaracji podłączeń placówek edukacyjnych przez lokalnych ISP wciąż rośnie. Na obecną chwilę liczba operatorów, którzy złożyli deklarację sięgnęła 316. Natomiast liczba zgłoszonych placówek przekroczyła 21 tysięcy, z czego ponad 4000 już jest przyłączonych do szybkich sieci telekomunikacyjnych, a kolejne 6 tysięcy może zostać uruchomione w ciągu niespełna 3 miesięcy. To obrazuje, nie tylko ogromny potencjał Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych ale także dużą dynamikę ich działania, co jest nie do pomyślenia w telekomach korporacyjnych. [/magz_alert]

 

Jak pisaliśmy w artykule: http://ictprofessional.pl/misot-dla-ose-relacja-z-prelekcji-podczas-inet-meeting-epix-inside/, Mali i Średni Operatorzy Telekomunikacyjni wykazują ogromny potencjał jeśli chodzi o podłączenia szkół za pomocą szerokopasmowych łącz do projektu OSE. Na obecną chwilę, w ankiecie przeprowadzanej przez Stowarzyszenie e-Południe, blisko 300 MiŚOT zadeklarowało podłączenie ponad 17 tys. obiektów edukacyjnych w całej Polsce. Co ważne, ponad 3 tys. szkół posiada status terminu podłączenia “0”, co oznacza, że szkoły te korzystają już z szybkich sieci. Są jednak także lokalni ISP deklarujący nawet 90% podłączonych już obiektów w swoim zasięgu.

 

W międzyczasie na stronie UKE zmienił się link do wykazu szkół i placówek oświatowych. Różnice między wykazami są jednak niewielkie, a zgłaszający operatorzy uzupełnili już listę o kolejne 124 placówki.

 

Wszystkich operatorów, którzy jeszcze nie zgłosili gotowości, zachęcamy do uzupełnienia bazy o swoje możliwości podłączenia. Dla środowiska bardzo ważne jest zinwentaryzowanie faktycznych możliwości i pokazanie potencjału MiŚOT. Instrukcję, jak można tego dokonać znajdziecie na stronie: https://www.epix.net.pl/misot-dla-ose-pokazmy-nasz-potencjal-wazne-dla-kazdego-isp/.

 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...