TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Co oferują nowoczesne komputery typu all in one?

Komputery all in one można obecnie spotkać nie tylko w biurach, ale również domach prywatnych. Jest to sprzęt, który łączy w sobie wydajność stacjonarnych komputerów z estetyką laptopów. W przypadku takiego sprzętu podzespoły komputera stacjonarnego są umieszczane w obudowie monitora. Jest to ogromna oszczędność miejsca i duże ułatwienie w razie potrzeby przestawienia komputera w inne miejsce.

pasek
  1. Z czego składają się komputery all in one?
  2. Podzespoły komputera stacjonarnego w monitorze
  3. Komu można polecić komputer all in one?
  4. Istotne różnice pomiędzy popularnymi rodzajami komputerów

Jeżeli zastanawiasz się, czy komputer all in one spełni twoje oczekiwania, zapoznaj się z naszym krótkim artykułem opisującym urządzenia zintegrowane. Dzięki temu dowiesz się, co zazwyczaj wchodzi w skład komputera all in one, jakie są jego najważniejsze zalety oraz jakie istotne różnice występują pomiędzy tego typu sprzętem a komputerami stacjonarnymi i laptopami.

Z czego składają się komputery all in one?

W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, których obudowy zajmują wiele miejsca, a dodatkowo trzeba dokupić do nich monitor, komputer AIO oferuje wszystkie te elementy w jednej obudowie. Oznacza to, że podzespoły komputera znajdują się w obudowie monitora. Ten natomiast wyposażony jest w porty USB, które można wykorzystać, aby podpiąć dodatkowe akcesoria. Chociaż komputery all in one mają wiele zalet, należy również wspomnieć o dwóch istotnych wadach.

Pierwsza z nich wiąże się z brakiem możliwości wymienienia monitora, dlatego też należy upewnić się, czy przekątna ekranu spełni oczekiwania użytkownika. Do tego dochodzi również brak możliwości łatwego wymienienia podzespołów w komputerze. Z tego powodu lepiej od razu kupić sprzęt wyposażony w nowoczesny model procesora, dużą pamięć RAM i wydajny dysk SSD.

Podzespoły komputera stacjonarnego w monitorze

Dysk twardy, karta graficzna, procesor, a nawet układ chłodzenia umieszczone w monitorze mogą początkowo wydawać się dziwnym pomysłem, ale wystarczy przez chwilę skorzystać z takiego sprzętu, aby docenić wszystkie jego zalety. Korzystanie z jednostki centralnej w monitorze przekłada się na większą mobilność. Komputer zajmuje mniej miejsca i jest prostszy w obsłudze dla osób, które nie interesują się sprzętem. W takich komputerach nie trzeba właściwie niczego podłączać (oprócz przewodu zasilającego), aby można było rozpocząć pracę. Z tego powodu są one często wykorzystywane w firmach, gdzie doskonale nadają się do prac biurowych.

Komu można polecić komputer all in one?

Osoby, które potrzebują komputera do prostych prac biurowych, przeglądania internetu i uruchamiania niewymagających gier, na pewno będą zadowolone z zakupu takiego sprzętu. Pozwoli im to zaoszczędzić miejsce (nie tylko na biurku dzięki wyeliminowaniu kabli, ale również pod nim, gdzie normalnie stałaby obudowa komputera PC) przy jednoczesnym zachowaniu komfortu, jaki daje praca na komputerze stacjonarnym. Warto również wspomnieć o tym, że te minimalistyczne komputery AIO mają zazwyczaj bardzo dopracowany design. 

Istotne różnice pomiędzy popularnymi rodzajami komputerów

Komputer all in one można określić jako model przejściowy pomiędzy komputerem stacjonarnym a laptopem. Podobnie jak w przypadku laptopa, jego konstrukcja utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia wprowadzanie zmian w konfiguracji, ale jednocześnie ma nowoczesny design i zajmuje niewiele miejsca na biurku. Dla osób, które lubią pracować na komputerze PC, będzie to świetny wybór, zwłaszcza że ceny takich sprzętów są obecnie bardzo przystępne.

Chociaż komputer typu AIO nie sprawdzi się w przypadku miłośników ciągłego rozbudowywania im modyfikowania sprzętu, to zwykli użytkownicy na pewno docenią jego elegancję, minimalizm i mobilność. Kupując natomiast komputer z dobrymi podzespołami i dużą przekątną ekranu można zyskać sprzęt, z którego będzie można komfortowo korzystać przez wiele lat.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze