TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Cisco analizuje bezpieczeństwo cybernetyczne małych i średnich przedsiębiorstw

Na łamach raportu „Big Security in a Small Business World”, eksperci Cisco analizują i obalają najpopularniejsze mity, które krążą wokół kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego małych i średnich przedsiębiorstw i tego, jak firmy z tego sektora wykorzystują swoje zasoby w tym zakresie.

Najnowsze dane wskazują, że tylko w Polsce, w 2019 roku było na rynku prawie 2,1 miliona podmiotów z sektora MŚP, zatrudniających blisko 10 milionów pracowników. W badaniu Cisco wzięło udział 500 przedstawicieli małych i średnich firm z całego świata.

Twórcy raportu przywołują 10 mitów, które powstały w związku z cyberbezpieczeństwem, stosując również odniesienie do sytuacji większych przedsiębiorstw. Wśród nich znajdziemy tezy jakoby mniejsze i średnie przedsiębiorstwa nie dokonują krytycznych aktualizacji regularnie, kadra zarządzająca nie przykłada wymaganej uwagi do tego problemu oraz MŚP spotykają się z innymi problemami niż te większe.

Na zakończenie podano możliwości, które stoją przed MŚP, by poprawić i zoptymalizować przyjęty model zabezpieczeń.

Raport „Big Security in a Small Business World” znajduje się tu.

Źródło: Cisco

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze