TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Chcesz wygrać SMARTFONA?

Kiedy ostatni raz zostałeś zaproszony do konkursu, w którym główną nagrodą jest smartfon lub tablet? To jedna z najczęstszych form wyłudzania danych od internautów, często kończąca się aktywacją drogiej usługi SMS.

Tego typu konkursy wymagają od Ciebie podania szczegółowych danych, zwłaszcza numeru komórki oraz adresu e-mail, ale ich organizator jest nieznany, a źródło nagród niepewne. Choć przed większością tych ataków ochroni nas program antywirusowy, część z nich i tak zachęci Cię do wzięcia udziału w fikcyjnej zabawie. Podany adres e-mail trafi do spamerów, a na komórkę mogą zacząć spływać płatne sms`y, których nigdy nie zamawiałeś świadomie! Zanim podasz swoje dane w jakimkolwiek formularzu, sprawdź, czy konkurs jest legalny, prowadzony przez istniejącą firmę/organizację. Jeśli na stronie brakuje jakichkolwiek danych identyfikujących organizatora, to powinna włączyć się w Twojej głowie czerwona lampka ostrzegawcza.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...