TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ChatGPT na iOS z dostępem do internetu

ChatGPT wykorzystywany jest jako generator tekstu, ale wciąż jeszcze popełnia błędy. Czasem bardzo istotne. Wiele z nich wynika z tego, że oprogramowanie nie jest dobrze zaznajomione z wiedzą o świecie i bieżącymi informacjami. Dlatego OpenAI postanowiło wyposażyć je w dodatkowe możliwości, które maja temu zaradzić. Jest to podłączenie ChatGPT do internetu. Także w systemie iOS. Chociaż nie jest to opcja dla każdego.

ChatGPT wykorzystywany jest w wielu przypadkach. Czasem dla rozrywki, ale coraz częściej w pracy. Ten generator tekstu pozwala zaoszczędzić czas przy tworzeniu opisów. Jednak jego wiedza o świecie ograniczona jest do roku 2021. Wiele osób zauważających te braki w wiedzy bieżącej, co często przekłada się na błędne tworzenie informacji, rezygnuje z ChatGPT na rzecz innych chatbotów. Jest to Bing, ale również Bard.

By nie dopuścić do utraty użytkowników na rzecz konkurencji OpenAI postanowiło wprowadzić ChatGPT  kwestie bieżące oferując mu dostęp do internetu. Gdy w marcu ogłoszono system wtyczek wykorzystano ten moment do usprawnienia chatbota. Wyposażono go w dwie wtyczki: przeglądarkę internetową oraz interpreter kodu pozwalającej ChatGPT na korzystanie z całej wiedzy w internecie zawartej.

Dostęp do internetu nie jest darmowy

Rozwiązanie OpenAI rozszerza możliwości działania ChatGPT. Gdy oprogramowanie wykorzysta całą dostępną w swoich zasobach wiedzę, będzie mogło korzystać z dostępnej w internecie. Ma to wzbogacić zasoby sztucznej inteligencji. Taką możliwość od 23 maja 2023 r. otrzymują kolejni użytkownicy.

Nie ma jednak nic darmo. Funkcja dostępna również w systemie iOS może być wykorzystywana tylko przez subskrybentów czyli tych, którzy posiadają subskrypcję na ChatGPT Plus. Mało tego stosowane jest w wersji przeglądarkowej chatbota.

Może to wynikać z faktu, że to rozwiązanie jest w fazie  testowej. Chociaż aktualizacja aplikacji iOS pozwoliła na umożliwienie dostępu do internetu dla ChatGPT również w tej wersji, to nie jest to w pełni oferowana opcja.

Źródło: spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...