TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ChatGPT czyta na głos i to w 37 językach

ChatGPT wciąż się rozwija i zyskuje nowe funkcje. Tym razem pojawi się rozwiązanie dla tych, którzy są w ciągłym biegu. AI będzie czytać odpowiedzi na głos i to w 37 językach. Czy ta opcja rzeczywiście jest nowa?

Chociaż OpenAI zapowiada wprowadzenie nowej funkcji jaką jest Read Aloud w ChatGPT, to niektórzy zauważają, że jest ona już dostępna od września 2023 r. Jednak nie do końca tak to wygląda.

Chociaż wtedy ChatGPT otrzymał między innymi opcję czatu głosowego, to tym razem ma być to trochę co innego. Wtedy użytkownik mówił, a chatbot mu odpowiadał. Teraz ma mieć również możliwość odczytywania na głos swoich pisemnych odpowiedzi.

ChatGPT czyta także w wersji mobilnej

W przeglądarce internetowej, by skorzystać z opcji Read Aloud w ChatGPT, należy kliknąć w ikonę głośnika, która znajduje się nad tekstem. Ale funkcja dostępna jest również w wersji mobilnej chatbota.

ChatGPT automatycznie wykrywa język czytanego tekstu. Potrawi to wykonać w 37 językach. Funkcja dostępna jest w wersji ChatGPT-3.5, ale też w wersji ChatGPT-4 w internecie oraz na urządzeniach z iOS i Androidem. W wersji mobilnej, by uzyskać dostęp do odczytywania tekstu przez chatbota, należy dotknąć i przytrzymać wiadomość, po czym nacisnąć “Read Aloud”.

Źródło: OpenAI, benchmark.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...