TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

CDA będzie oferować streaming telewizji i radia

Urząd Komunikacji Elektronicznej wpisał CDA do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. A umowa podpisana między CDA i SGT zapewni dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizji.

W komunikacie giełdowym CDA napisano:  „Uzyskany wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych umożliwia emitentowi świadczenie usług związanych z transmisją programów radiofonicznych lub telewizyjnych, w tym przede wszystkim telewizji OTT (telewizji linearnej w technologii over-the-top) na terenie Polski”.

Działania podejmowane przez CDA są zgodne z długofalową strategią rozwoju spółki oraz dywersyfikacją świadczonych usług.

„W przyszłości spółka zamierza świadczyć usługi związane z dostępem do programów telewizyjnych i radiowych. Niemniej jednak emitent zwraca uwagę, że warunkiem koniecznym do wprowadzenia takiej oferty jest uzyskanie zezwoleń i umów licencyjnych do programów telewizyjnych i radiowych jak również spełnienie warunków technicznych oraz infrastrukturalnych” – czytamy w komunikacie.

Kolejnym elementem działań jest podpisanie przez CDA umowy ze spółką SGT. Zapewni ona CDA dostęp do systemu dystrybucji sygnału TV. To także integracja z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usługi dostępu do telewizji.

Źródło: PAP

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...