Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Burmistrz Lublińca: edukacja pomoże zwalczyć mity dotyczące 5G

Edward Maniura, burmistrz Lublińca, w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP przyznał, że budowane w gminach punkty pomiaru pól elektromagnetycznych pozwolą na informowanie i edukowanie mieszkańców w zakresie 5G. Zdaniem Maniury w ten sposób będzie można rozwiać też kilka mitów o rzekomej szkodliwości tej technologii.

Polityk zdaje sobie sprawę, że budowa stacji bazowych 5G rodzi dużo kontrowersji. Uważa również, że rzetelne badania pomogą przekonać spory odsetek osób nastawionych negatywnie i bojących się promieniowania PEM. Maniura deklaruje: „Ja na pewno na zespole infrastruktury będę popierał, żeby tego typu miejsca pomiarowe były, bo to jednak w jakimś tam stopniu może informować mieszkańców, a to też rozwiewa wiele mitów”.

Burmistrz Lublińca wspomina też, że w przeszłości negatywne emocje budziły też maszty telefonii komórkowej w standardzie 3G. Rozwiązaniem ma być zwiększanie wiedzy mieszkańców.

Projekt Ministerstwo Klimatu i Środowiska zakłada budowę większej liczby stacji mających mierzyć pola elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości od 80 MHz do 60 GHZ.

Edward Maniura jest członkiem Zespołu do spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Źródło: samorzad.pap.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....