TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu. “Nadszedł czas, aby zrobić ten krok”

Po 45 latach pracy z rady dyrektorów Microsoftu i Berkshire Hathaway odchodzi Bill Gates. Zadeklarował, że na 100 proc. chce się skupić na działalności dobroczynnej i charytatywnej.

Bill Gates w radzie dyrektorów zasiadał od 2004 r. We wpisie na LinkedIn podkreślił, że “przywództwo w firmach Berkshire i Microsoft nigdy nie było silniejsze, więc nadszedł czas, aby zrobić ten krok”, czyli “skupiając się na własnym czasie”.

“Odejście z zarządu Microsoftu w żadnym razie nie oznacza odejścia z firmy” – zaznaczył przedsiębiorca i dodał, że Microsoft zawsze będzie ważną częścią jego kariery zawodowej. Zadeklarował również, że nadal będzie współpracował z Satyą Nadellą, prezesem Microsoftu i kierownictwem technicznym, aby współuczestniczyć w osiąganiu ambitnych celów firmy.

Gates poinformował, że w jeszcze większym stopniu chce się skupić na działalności Bill and Melinda Gates Foundation. Szczególnie zaś na inicjatywach dotyczących spraw zdrowia i zmian klimatycznych. “Traktuję priorytetowo moje zaangażowanie w rozwiązywanie najtrudniejszych wyzwań stojących przed światem” – stwierdził.

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja charytatywna, która angażuje się  m.in. w rozwiązywanie problemów tzw. Trzeciego Świata. Rocznie przeznacza na cele statutowe średnio 800 mln dolarów amerykańskich.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...