TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Białystok. Udostępniał nielegalnie tysiące filmów. Stanął przed sądem

Mężczyzna rozpowszechniał nielegalnie w internecie tysiące filmów. Jego witryna miała  zarejestrowanych 300 tys. płatnych użytkowników. Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się jego proces.

25-latek został zatrzymany jesienią 2019 roku. W jego mieszkaniu został zabezpieczony sprzęt komputerowy, kopie serwerów, portfele sprzętowe kryptowalut, do tego 42 tys. zł w gotówce. Kolejnych prawie 180 tys. zł zablokowano na jego rachunkach bankowych.

Działalność miał prowadzić od września 2015 do początku października 2019 roku. Nie miał uprawnień a rozpowszechniał wg aktu oskarżenia blisko 62,6 tys. filmów. Oskarżony był właścicielem i jedynym administratorem portalu. Przyznał się przed sądem do wszystkich zarzutów.

W 2018 r. jego dochody miesięczne wynosiły do 20 tys. zł, zaś w 2019 była to kwota ok. 150 tys. zł (do zamknięcia serwisu). Dochody pochodziły z reklam i opłat za wersję premium. Sumę strat poniesioną przez podmioty, do których należały prawa autorskie wyliczono na nie mniej niż 47,8 mln zł.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...